Hoe racisme je gezondheid beïnvloedt

Hoe racisme je gezondheid beïnvloedt

Buiten in het openbaar: glimlachen, echt gekleed, manieren. Ik ben goed geschoold in hoe respectvol te zijn, hoe je ruimte kunt nemen, hoe je stilte kunt gebruiken wanneer dat nodig is. Thuis op doorreis komen luisteren naar muziek om mijn dag te overstemmen - vol van onrecht vanaf het moment dat ik tien uur eerder mijn "heiligdom" verliet. Grommend naar sleutels, bijna de deur naar beneden naar mijn huis duwen. Alles wat ik buiten meemaakte, dreigt neer te vallen en mijn ingewanden te verzwelgen en me heel te slikken. Mijn adem worstelt om te kalmeren. Verdriet brengt me in schaduwen door de gang. Ik praat mezelf een weg naar de keuken en trek mijn wapenrusting uit; mijn dikke zilveren armband komt op de vloer, het geluid maakt me bewust van de realiteit. Ik ben thuis. Ik blijf stil zitten en denk na over hoe ik weer uit zal gaan om het monster van anti-zwart racisme onder ogen te zien. Ik drink mijn thee snel en begin met het avondeten. - Feb 9, 2018, auteursjournaal

Het horen en horen van verhalen over racisme kan van invloed zijn op je gezondheid. De gevoelens die worden opgeroepen, kunnen je ziek maken als ze niet worden verwerkt.

Het recente nieuws van het proces van Tina Fontaine en de vrijspraak van Gerald Stanley, een blanke boer die beschuldigd werd van het vermoorden van een jonge inheemse man, Colten Boushie, van de eerste natie van de rode fazant zijn voorbeelden van de toewijding van het Canadese rechtssysteem aan de Indiase wet en de koloniale overheersing.

Deze voortdurende koloniale overheersing heeft een transgenerationeel trauma-effect op de gezondheid van inheemse en gekoloniseerde volkeren.

Twee recente voorbeelden die wijzen op het soort geweld dat zwarte mensen ervaren: een school die stond de politie toe om de pols en enkels van een zwarte zesjarige meisje te beuken; een kinderhulpsysteem dat zet een kind-vluchteling uit Somalië in pleeggezin maar heeft nooit zijn Canadese staatsburgerschap aangevraagd, dus jaren later ontving hij deportatiebevel voor een land waar hij de taal niet spreekt.

De impact van dit kolonialisme en anti-zwart racisme over de gezondheid van zwarte en inheemse volkeren is langwerpig en verraderlijk. We navigeren door systemen, structuren en gemeenschappen die afschuw voor ons bestendigen in alle aspecten van ons leven.

Het ervaren en bestrijden van dergelijke systemen voor gerechtigheid voor onze kinderen, onszelf en onze leden van de gemeenschap heeft verwoestende gevolgen voor onze gezondheid.


Haal het laatste uit InnerSelf


Als onderzoeker op het gebied van gezondheid en mensenrechten, therapeut en professor die de diepe implicaties van racisme heeft onderzocht, wil ik graag een aantal inzichten delen over de gevolgen van racisme voor onze gezondheid.

Ik hoop dat ik daarmee een dialoog op gang breng en gemeenschappen aanmoedig blijf uitspreken over hun ervaringen met geweld en racisme - om veranderingen te eisen en uiteindelijk meer steun te creëren.

Geweld is een continuüm

Gezondheidsindicatorstatistieken van inheemse gemeenschappen rapporteer toenemende ongelijkheden tussen inheemse en kolonisten. Systemisch racisme beïnvloedt de gezondheid van de inheemse bevolking op verschillende manierenDit omvat beperkte gezonde voedingskeuzes, ontoereikende leefomstandigheden en slechte medische zorg. Het kindersterftecijfer binnen inheemse gemeenschappen is bijna 12 maal dat van kolonistengemeenschappen.

De statistieken, meestal gepresenteerd door overheidsinstanties, kom zonder context of aandacht voor het brede scala van oorzaken - een daarvan is de voortdurende blootstelling aan staatsgeweld op een dagelijkse basis.

We hebben anekdotisch bewijs: we zien geliefden, vrienden, onszelf en gerespecteerde leiders van de gemeenschap worstelen met de emotionele en fysiologische impact van racisme op dagelijkse basis. Terwijl Het effect van anti-zwart racisme op de gezondheid van zwarte gemeenschappen is gedocumenteerd, studies uit de VS zijn meer illustratief.

In een Amerikaans onderzoek, onderzoekers bestudeerden inwoners van 1,574 in Baltimore waarvan 20-procent meldde dat ze "veel" op ras waren gediscrimineerd. Deze zelfde groep had een hogere systolische bloeddruk dan degenen die vonden dat ze zeer weinig gediscrimineerd waren. Bovendien vertoonde de groep die het gevoel had dat ze "veel" waren gediscrimineerd gedurende een periode van vijf jaar een hogere afname van de nierfunctie.

In een 1997 tot 2003-studie over rassendiscriminatie en borstkanker bij Amerikaanse zwarte vrouwen, onderzoekers vonden dat waargenomen ervaringen van racisme resulteerden in verhoogde incidenten van borstkanker, vooral onder jonge zwarte vrouwen. In 2011, een centrale studie over de impact van racisme op gezondheidsonderzoekers gekoppelde levenservaringen van discriminatie tot hogere prevalentie van hypertensie bij Afro-Amerikanen.

Biases in onderzoek

Dit zijn slechts enkele voorbeelden van enkele studies die worden uitgevoerd over de impact van racisme op de gezondheid. De meeste onderzoeken zijn echter uitgevoerd in de VS, het VK, Nieuw-Zeeland en Australië. Canada verzamelt nog geen op racen gebaseerde gezondheid of ervaringen met racisme over gezondheidsgegevens via enig formeel mechanisme. Dit vormt een probleem wanneer wetenschappers wordt gevraagd om "wetenschappelijke gegevens" te produceren om aan te tonen dat racisme ongelijkheden en ongelijkheden op gezondheidsgebied beïnvloedt. Hoe geeft u "statistisch significant bewijs" over de impact van anti-zwart racisme wanneer systemische problemen uw toegang tot het verzamelen van dezelfde gegevens beperken? Mijn toekomstig onderzoek stelt voor om de verzameling van verbeterde gezondheidsgegevens over de gevolgen van anti-zwart racisme in Canada en wereldwijd te ondersteunen.

In Black Communities is niemand immuun voor racisme - van onze ongeboren kinderen tot onze kinderen in de schoolgaande leeftijd tot onze ouderen. Bewust en onbewust raakt onze gezondheid belemmerd.

De impact op de gezondheid wordt groter voor degenen in zwarte gemeenschappen die vrouwen zijn, arbeiders, lesbiennes, homoseksuelen, biseksuelen of trans (LHBT's), dis (abl), vluchtelingen of nieuwkomers. Hier zorgt de combinatie van onderdrukking voor extra stress op mentale en fysieke gezondheid en welzijn. Ik noem dit intersectioneel geweld.

Bijvoorbeeld het bloedbad van moslims in een Québec-moskee en anti-islambeleid doorgaan met het verder beïnvloeden van de gezondheid van gemarginaliseerde, vaak bewaakte gemeenschappen. Twee slachtoffers van het bloedbad in Québec waren Zwart. Dit feit wordt nauwelijks genoemd. Dit is een voorbeeld van anti-zwart racisme binnen kleurengemeenschappen.

Gezondheidseffecten van anti-zwart racisme en anti-indigeneity zijn vaak ontslagen or Bleef stil door gezondheidswetenschappers en gezondheidswerkers. De bevindingen dagen de onwettigheid van machtssystemen uit en betwijfelen de menselijkheid en verantwoordelijkheid van de koloniale macht. Als zodanig, onderzoek naar de gezondheidseffecten van anti-zwart racisme is ondergefinancierd en onder onderzocht.

De 'realiteit' van gezondheidseffecten in verband met racisme onderbreekt verhalen van de 'achtergestelden', de 'armen', de 'lui' en de 'behoeftigen'. Dergelijke stereotypen brengen opnieuw ongerechtvaardigde ongelijkheden met zich mee en vergroten deze verder. Nog Het begrijpen van racisme als een bepalende factor voor de gezondheid is belangrijk om economische en sociale barrières voor succes te begrijpen.

Wanneer we falen om de echte impact van racisme op de gezondheid van Black Communities aan te pakken, we verliezen niet alleen onze leden van de gemeenschap aan vaak te voorkomen ziekte, ziekte, institutionalisering en uiteindelijk de dood, we verliezen ook onze kans op verhaal en om energiek deel te nemen aan transnationale anti-onderdrukkingsbewegingen.

Gezondheidseffecten

Het ervaren van racisme gedurende onze hele levensduur kan onze gezondheidsfunctionaliteit overbelasten. Herhaalde handelingen van onbehandeld trauma en geweld leiden tot slopende gezondheidsproblemen.

De impact van anti-zwart racisme binnen ons onderwijssysteem is goed gedocumenteerd door onze geleefde ervaringen en "onverklaarbaar" drop-out tarieven. Het effect van langdurige onrechtvaardigheid van de kleuterklas tot en met het postsecundair onderwijs kan leiden tot verergerde gezondheidsproblemen.

De onderaanwerving en onderverhuur van Afrikaanse / zwarte en inheemse volkeren in geneeskunde, psychologie, onderwijs, gezondheid en in de academische wereld heeft rechtstreeks invloed op de impact van racisme op deze zelfde gemeenschappen.

Anders, de oververhuren van Afrikaanse / zwarte gemeenschapsleden als persoonlijke hulpverleners, gezondheidshulpmiddelen en werknemers in de kinderopvang met weinig mogelijkheid om posities in te nemen op deze gebieden, vormt rechtstreeks een scheiding tussen de "helper" en "de geholpen", die lijkt op slavernijrollen waarbij Afrikanen blanken dienden terwijl ze leefden in omstandigheden die hun eigen gezondheid ernstig beïnvloedden.

De impact van de oververtegenwoordiging van onze kinderen in de staatszorg over de gezondheid van zwarte gezinnen als gevolg van scheiding en transgenerationeel trauma wordt nooit gemeten.

Omdat onze kinderen en ouderen gewelddadigheden ondergaan tijdens kwetsbare tijden in hun leven, zonder bescherming of ondersteuning, wordt hun verdrietreactie verborgen of gedissocieerd. Dit leidt tot uitdagingen bij het zoeken en ontvangen van gezondheidszorg die de wanhopige gezondheidsresultaten verhoogt.

De mythe dat zwarte mensen geen therapie voor geestelijke gezondheid zoeken, komt van een vervalst idee van 'super veerkracht' in plaats van de realiteit van ondergefinancierde en opzettelijk vertraagde diensten die gezondheid en welzijn in onze gemeenschappen voorkomen. Dit leidt ertoe dat veel leden van de gemeenschap lijden en diensten zoeken in stilte en afzondering.

De last van lichamen, geesten, gezondheid en welzijn van zwarte en gekoloniseerde mensen is alomvattend.

Mogelijkheden voor verandering

Een .... hebben provinciale antiracismedirectie lokaal actieplan voor anti-zwart racisme in Toronto geeft een weg vooruit aan. Veel activisme gedurende vele jaren resulteerde in deze strategieën in actie komen.

De effectiviteit van het directoraat zal worden gemeten aan de uitvoering, de diversiteit van zijn leden en de kracht om gezondheidsverschillen te elimineren en de gezondheidseffecten van racisme en geweld op het dagelijks leven van zwarte, inheemse en raciale volkeren aan te pakken.

De financiering van onderzoek moet worden verhoogd. Universiteiten moeten geleerden aannemen van gemeenschappen die rechtstreeks worden beïnvloed door racisme en wiens werk deze ongelijkheden op gezondheidsgebied aanpakken - om gemeenschappen te ondersteunen die getroffen zijn door dezelfde onrechtvaardigheden.

Wat als het Afrocentric Alternatieve school, de enige in Canada, was goed uitgerust en ondersteund als een gezondheidsstrategie om de vroege stigmatisering en het geweld tegen zwarte schoolgaande kinderen te bestrijden?

Wat als, in het geval van de moord op wijlen Colten Boushie, de jury niet helemaal blank was?

Wat als we naar Black Live Matters kijken als een beweging voor volksgezondheid, raciale gerechtigheid proberen om verdere gezondheidsgerelateerde misdaden te voorkomen?

The ConversationWat als we gezondheidsgegevens zouden verzamelen over de impact van racisme - met behulp van zowel informele als formele onderzoeksmethoden - die door zwarte en gekoloniseerde gemeenschappen worden gestimuleerd, ontwikkeld en geïmplementeerd om programma's en strategieën voor gezondheidsgelijkheid te creëren om onze gezondheidsverschillen aan te pakken?

Over de auteur

Roberta K. Timothy, Assistant Lecturer Global Health, Ethics and Human Rights School of Health, Universiteit van York, Canada

Dit artikel is oorspronkelijk gepubliceerd op The Conversation. Lees de originele artikel.

Verwante Boeken

{AmazonWS: searchindex = Books; keywords = racisme; maxresults = 3}

enafarzh-CNzh-TWnltlfifrdehiiditjakomsnofaptruessvtrvi

volg InnerSelf op

facebook-icontwitter-iconrss-icoon

Ontvang de nieuwste via e-mail

{Emailcloak = off}