E-sigaretten met smaak brengen een gevaarlijke toename van het gebruik van tabak teweeg

E-sigaretten met smaak brengen een gevaarlijke toename van het gebruik van tabak teweegStudies hebben gesuggereerd dat de perceptie van risico's van tieners in deze producten wordt beïnvloed door de smaak. Diego Cervo / Shutterstock.com

Een opleving van het gebruik van e-sigaretten onder middelbare en middelbare scholieren vond plaats op nationaal niveau tussen 2011 en 2018, met bijna 21 van elke ondervraagde 100 middelbare schoolstudenten die e-sigaretten gebruiken in de afgelopen 30-dagen, volgens gegevens van experts bij de Amerikaanse Food and Drug Administration en de Centers for Disease Control and Prevention.

Deze trend is niet toevallig. Tabaksondernemingen hebben jaarlijks miljarden dollars uitgegeven aan reclame voor tabaksproducten, volgens een Federal Trade Commission rapport, en hebben aantrekkelijke verpakkingen, merknamen en advertenties op maat gemaakt die lijken te richten op specifieke minderheden en jongeren. De kleurrijke verpakking en andere strategieën die door de industrie worden gebruikt, dragen bij tot lagere schadepercepties van deze producten en een hogere gevoeligheid voor gebruik onder jongeren, volgens onderzoekers van het Center for Global Tobacco Control, Harvard School of Public Health and recent onderzoek naar cigarillo-verpakkingen dat ik met mijn onderzoeksteam heb uitgevoerd.

De FDA heeft aangekondigd inspanningen om beperkingen op te leggen aan gearomatiseerde e-sigaretten en tabaksproducten. De FDA erkent het hoge gebruik van e-sigaretten onder jongeren als een probleem voor de volksgezondheid en ziet de dringende behoefte aan een striktere producttoegang.

Een deel van de plannen van het bureau roept op om jongeren onder de leeftijd van 18 te beperken tot toegang tot gearomatiseerde e-sigaretten via winkels en online websites. De FDA probeert retailers op smaak gebrachte e-sigaretproducten - met uitzondering van mint- en mentholsmaakproducten - te laten verplaatsen naar leeftijdbeperkende gebieden in winkels, en de FDA stelt voor om de methoden voor leeftijdsverificatie online te verhogen. Ambtenaren van het Agentschap hebben ook gepleit voor het verwijderen van e-sigaretproducten die op de markt worden gebracht voor kinderen, onder andere maatregelen.

En met de aankondiging dat tabaksreus Altria US $ 13 miljard heeft betaald voor een 35 procent aandeel in Juul, het vapende bedrijf dat smaken gebruikt om zijn e-sigaretten op de markt te brengen, neemt de noodzaak om jeugdbeperkingen op te leggen aan gearomatiseerde tabaksproducten nog dringender aan.

Smaken veranderen de perceptie van risico's

Aan de hand van een onderzoek onder 18-jarigen van middelbare leeftijd naar 26 gerekruteerd via een online crowd-sourcing tool, ontdekte onze groep onderzoekers van de University of North Carolina School of Medicine in een studie gepubliceerd in PLOS ONE dat cigarillo pack smaakdescriptoren, zoals druiven en zoet, en kleuren zoals roze en paars resulteerden in gunstiger productpercepties bij jonge volwassenen. Deze pakketattributen hadden een grotere impact op hoe mensen die nog nooit cigarillo's hadden gebruikt smaak en smaak van het product ervoeren, in vergelijking met huidige cigarillo-gebruikers en mensen die ze eerder hebben gebruikt.

Verder hebben we in april 2016 een systematische review uitgevoerd van alle wetenschappelijke literatuur waarin we de invloed van smaken op percepties van tabaksproducten en gebruiksgedrag onderzoeken. Belangrijke bevindingen uit dit onderzoek, gepubliceerd in Tabakscontrole, suggereerde dat gearomatiseerde tabaksproducten een sterke aantrekkingskracht hebben op jongeren en jongvolwassenen vanwege de verscheidenheid en beschikbaarheid van smaken; dat smaken een reden voor gebruik zijn; en dat smaken een primaire rol spelen bij het gebruik van e-sigaretten, kleine sigaren en cigarillo's en waterpijp bij jongere mensen.


Haal het laatste uit InnerSelf


Twee studies binnen onze systematische herziening ontdekte dat pakketten met smaakbeschrijvingen waarschijnlijker een lagere gezondheidsrisico's hadden. Een ander studie van rookvrije tabaksverpakkingen in de Verenigde Staten bleek dat jonge volwassenen vaker dan oudere volwassenen rapporteerden dat verpakkingen zonder smaakbeschrijvingen meer gevaarlijke chemicaliën zouden bevatten. Onderzoek is duidelijk dat gearomatiseerde tabaksproducten het potentieel hebben om vooruitgang te ondermijnen die is bereikt om het gebruik van tabak voor jongeren in de Verenigde Staten te verminderen.

Belang van smaken in productgebruik

Onderzoeks- en onderzoeksgegevens hebben aangetoond dat de tabaksgewoonten in deze leeftijdsgroep aan het veranderen zijn. De cijfers voor het roken van sigaretten zijn in de afgelopen jaren aanzienlijk gedaald, met de National Youth Tobacco Survey toont het huidige gebruik van sigaretten die afnemen van 15.8 procent in 2011 naar 7.6 procent in 2017 onder middelbare scholieren, volgens gegevens van experts van de CDC en FDA. Ondertussen waren e-sigaretten het meest gebruikte product in die populatie in zowel middelste als middelbare scholieren in de onderzoeksgegevens.

Terwijl het traditionele roken van sigaretten is afgenomen, zijn patronen van dubbele (dat wil zeggen, gebruik van twee of meer tabaksproducten in 30-dagen) en gebruik van polytabak (of het gebruik van drie of meer tabaksproducten in 30-dagen) naar voren gekomen. In 2013 meldde bijna 30-procent in een onderzoek onder middelbare scholieren in North Carolina het gebruik van elk tabaksproduct, volgens een studie van ons team gepubliceerd in 2015 in het International Journal of Environmental Research and Public Health.

Binnen dit voorbeeld gebruikte 19.1 procent meerdere tabaksproducten, vergeleken met slechts 10.6 procent van het monster die tabaksproducten voor één product waren. De jeugd gebruikte voornamelijk sigaretten in combinatie met kleine sigaren en cigarillo's of sigaretten met e-sigaretten. Hoewel er in de loop van de tijd substantiële raciale verschillen zijn in het gebruik van meerdere tabakspatronen, waren e-sigaretten in 2015 het meest gebruikte tabaksproduct bij gebruikers van een enkel product in alle raciale groepen, volgens een van onze studies gepubliceerd in Nicotine Tobacco Research.

Gegevens uit de 2015 gebruiken North Carolina Youth Tobacco Survey, vonden we in een studie die eerder dit jaar werd gepubliceerd in Voorkomen van chronische ziekten dat van respondenten die niet gevoelig waren voor het roken van sigaretten, 26-percentages een "hoog risico" liepen voor toekomstig gebruik van e-sigaretten; 11.3-percentages werden geclassificeerd als "gevoelig" voor het gebruik van e-sigaretten; 10.4 procent had al een e-sigaret geprobeerd; en 4.5 procent waren huidige e-sigaretgebruikers.

Op basis van inschrijvingscijfers voor scholen schatten we dat 55,725-middelbare scholieren in onze thuisstaat North Carolina een laag risico hadden om sigaretten te roken, maar een groot risico liepen op gebruik van e-sigaretten - wat betekende dat ze vatbaar waren voor het gebruik van e-sigaretten, had geëxperimenteerd met e-sigaretten, of op dit moment gebruikte e-sigaretten. Op nationale schaal vormen deze bevindingen een aanzienlijk probleem voor de volksgezondheid.

In het bijzonder waren middelbare scholieren die geloofden dat e-sigaretten en tweedehands e-sigaretdampen niet schadelijk of slechts enigszins schadelijk waren, meer geneigd om e-sigaretten te gebruiken dan studenten die dachten dat e-sigaretten en tweedehands e-sigaret damp zouden zijn waren schadelijk, onze studie gevonden.

Bovendien was blootstelling aan e-sigaretdampen op openbare plaatsen binnen of buiten geassocieerd met een grotere kans om vatbaar te zijn voor het gebruik van e-sigaretten. Dit zou kunnen betekenen dat het beperken van blootstelling aan tweedraadse e-sigaretten op openbare plaatsen, zoals in schoolgebouwen, winkels, restaurants, schoolterreinen en parken, en massamedia-inspanningen om jongeren voor te lichten over de nadelen van het gebruik van e-sigaretten, gewoon zou kunnen zijn. zo nodig als het beperken van de toegang tot deze producten.

E-sigaretten met smaak brengen een gevaarlijke toename van het gebruik van tabak teweegDe rookgewoonten van jongeren veranderen, met minder traditionele sigaretten, maar meer met vapenproducten. Steven Senne / AP Photo

We weten dat adolescenten en tieners erg kwetsbaar zijn voor de invloed van tabaksmarketing. Het gebruik van aansprekende pakketten en smaken heeft een aanzienlijke impact op jongeren, waardoor ze deze tabaksproducten als minder schadelijk ervaren en ze op hun beurt meer laten experimenteren en tabaksproducten blijven gebruiken. Naarmate het onderzoek naar de invloed van gearomatiseerde tabaksproducten toeneemt, kijk ik uit naar meer maatregelen om het gebruik van tabak voor jongeren te helpen voorkomen.The Conversation

Over de auteur

Leah Ranney, directeur tabakspreventie en -evaluatie, Universiteit van North Carolina bij Chapel Hill

Dit artikel is opnieuw gepubliceerd vanaf The Conversation onder een Creative Commons-licentie. Lees de originele artikel.

Verwante Boeken

{amazonWS: searchindex = Books; keywords = vaping problems; maxresults = 3}

enafarzh-CNzh-TWnltlfifrdehiiditjakomsnofaptruessvtrvi

volg InnerSelf op

facebook-icontwitter-iconrss-icoon

Ontvang de nieuwste via e-mail

{Emailcloak = off}

VAN DE REDACTIE

De dag van afrekening is gekomen voor de GOP
by Robert Jennings, InnerSelf.com
De Republikeinse partij is niet langer een pro-Amerikaanse politieke partij. Het is een onwettige pseudo-politieke partij vol radicalen en reactionairen met als doel het verstoren, destabiliseren en ...
Waarom Donald Trump de grootste verliezer van de geschiedenis zou kunnen zijn
by Robert Jennings, InnerSelf.com
Bijgewerkt 2 juli 20020 - Deze hele coronavirus pandemie kost een fortuin, misschien 2 of 3 of 4 fortuinen, allemaal van onbekende grootte. Oh ja, en honderdduizenden, misschien een miljoen mensen zullen sterven ...
Blue-Eyes vs Brown Eyes: hoe racisme wordt onderwezen
by Marie T. Russell, InnerSelf
In deze aflevering van Oprah Show uit 1992 leerde de bekroonde antiracistische activist en opvoeder Jane Elliott het publiek een harde les over racisme door te laten zien hoe gemakkelijk het is om vooroordelen te leren.
Er komt een verandering ...
by Marie T. Russell, InnerSelf
(30 mei 2020) Terwijl ik het nieuws bekijk over de gebeurtenissen in Philadelphia en andere steden in het land, doet mijn hart pijn voor wat er gebeurt. Ik weet dat dit deel uitmaakt van de grotere verandering die doorgaat ...
Een lied kan het hart en de ziel verheffen
by Marie T. Russell, InnerSelf
Ik heb verschillende manieren om de duisternis uit mijn hoofd te verwijderen wanneer ik merk dat het is binnengeslopen. Een daarvan is tuinieren of tijd doorbrengen in de natuur. De andere is stilte. Een andere manier is lezen. En een die ...