Chronische pijn na trauma kan afhankelijk zijn van uw genen

Chronische pijn na trauma kan afhankelijk zijn van uw genen
Meer dan 100 miljoen Amerikanen lijden aan chronische pijn - waarbij pijnsignalen gedurende weken, maanden of zelfs jaren doorgaan in het zenuwstelsel.
pathdoc / Shutterstock.com

Helaas zal bijna elk individu in de wereld dit ervaren minstens één traumatische gebeurtenis, zoals een auto-ongeluk, aanranding, blootstelling aan oorlogsgevechten of een natuurramp tijdens hun leven. Velen zullen er meer dan één hebben.

Hoewel de meerderheid van de mensen herstelt van een traumatisch incident, zal een aanzienlijk deel chronische problemen ontwikkelen, waaronder posttraumatische stresssymptomen, depressie en chronische pijn.

Chronische pijn? Is pijn niet veroorzaakt door zenuwletsel? Nou ja, niet altijd. Chronische pijn kan zich ontwikkelen en is heel gemeenschappelijk volgend blootstelling aan trauma. Dit feit zou je kunnen verbazen, gezien het feit dat veel trauma's zeer weinig of geen weefselschade met zich meebrengen.

Ik ben een geneticus en moleculair bioloog die voorspellers en bemiddelaars van chronische pijn en andere chronische neuropsychiatrische aandoeningen bestudeert die zich ontwikkelen na een traumatische ervaring. Ik ben vooral geïnteresseerd in het begrijpen van de biologische redenen waarom sommige mensen kwetsbaarder zijn voor chronische pijn dan anderen.

Naar dat doel, op basis van eerdere bevindingen uit onze groep en andere groepen, mijn collega's en ik veronderstelden dat individuele genetische variatie invloed heeft op wie pijn ontwikkelt, en wie herstelt na blootstelling aan trauma's. Om deze hypothese te testen, onze groep op de Instituut voor herstel van trauma's, geleid door Dr. Samuel McLean, personen ingeschreven in een longitudinale studie van Europese en Afro-Amerikanen die betrokken waren geweest bij een traumatisch motorvoertuigongeval. We verzamelden bloedmonsters van meer dan 1,500-patiënten en bepaalden hun DNA en hun pijnniveaus zes weken na het auto-ongeluk.

Hoe kunnen trauma en stress chronische pijn veroorzaken?

Voordat ik inga op de details van onze meest recente studie, laten we brainstormen over de manier waarop chronische pijn kan ontstaan ​​na een trauma. Dit is een belangrijke vraag, want als we weten hoe pijn ontstaat, kunnen we behandelingen vinden die het ontstaan ​​ervan voorkomen. En door het begin van chronische pijn te voorkomen, verminderen we volledig de noodzaak om die verslavende en te gebruiken mogelijk dodelijke opioïden je hebt misschien wel gehoord van.

Blootstelling aan traumatische gebeurtenissen veroorzaakt uw stress-systeem te activeren. Dit stresssysteem stuurt signalen tussen uw hypothalamus in de hersenen, uw hypofyse en uw bijnier en resulteert uiteindelijk in de afgifte van cortisol, beter bekend als het 'stresshormoon'.

Te veel van het stresshormoon, cortisol, veroorzaakt schade door het hele lichaam.
Te veel van het stresshormoon, cortisol, veroorzaakt schade door het hele lichaam.
brgfx / Shutterstock.com


Haal het laatste uit InnerSelf


Cortisol is een kritieke schakel tussen trauma en chronische pijn. Dit is zo omdat cortisol en een ander stresshormoon genaamd adrenaline zijn aangetoond rechtstreeks gevoelig voor perifere zenuwen - het de mogelijkheid geven om pijn te signaleren in afwezigheid van zenuwletsel. Om deze reden is het van vitaal belang voor ons lichaam om de cortisolspiegel zorgvuldig te reguleren en om de stressrespons snel en effectief op te lossen.

Reguleren van het stresshormoon cortisol

Gelukkig hebben al onze lichamen natuurlijke regulatoren van bloedcortisolspiegels. Een eiwit genaamd de glucocorticoïde receptor (GR) bindt meestal aan cortisol dat is vrijgegeven na blootstelling aan stress en zorgt ervoor dat cellen activiteiten van het immuunsysteem veranderen en hersenen. Maar een ander eiwit, FKBP5 genaamd, kan ook cortisolspiegels manipuleren door GR te binden en het te beletten om cortisol te binden.

Als de FKBP5-waarden hoog zijn, wordt de GR gesecondenseerd en wordt voorkomen dat de GR de cortisolspiegel van het bloed verlaagt en verlaagt. Dientengevolge kunnen cortisolspiegels in het bloed stijgen en mogelijk schade toebrengen door bindende zenuwuiteinden en pijnsensaties veroorzaken. verder studies hebben aangetoond dat de genen van een persoon de relatieve niveaus van deze eiwitten kunnen beïnvloeden.

Op basis van deze kennis hebben we de hypothese opgesteld dat het vermogen van FKBP5 om cortisol te reguleren en mogelijk pijnniveaus kan beïnvloeden, mogelijk afkomstig is uit ons DNA. We testten deze hypothese met behulp van gegevens uit ons cohort van personen die waren ingeschreven na een botsing met motorvoertuigen. Belangrijk is dat deze personen die trauma hadden ervaren geen botbreuken of weefselschade hadden.

Zelfs wanneer een persoon fysiek ongedeerd is na een auto-ongeluk, kan de traumatische gebeurtenis nog steeds chronische pijn veroorzaken.
Zelfs wanneer een persoon fysiek ongedeerd is na een auto-ongeluk, kan de traumatische gebeurtenis nog steeds chronische pijn veroorzaken.
Tom Wang / Shutterstock.com

We kozen voor botsing met motorvoertuigen als onze traumablootstelling, omdat deze vaak voorkomt en zeer traumatisch is en ons in staat stelt gegevens vast te leggen in de onmiddellijke nasleep van het traumatische incident. Artsen in spoedeisende hulpafdelingen in het hele land hielpen ons om personen in te schrijven en bloed van hen te verzamelen, zodat we DNA-, RNA-, microRNA- en hormoonniveaus konden meten. Dit was belangrijk omdat we voor deze studie wilden begrijpen hoe al deze soorten moleculen met elkaar in verband staan ​​en hoe hun samenstelling van persoon tot persoon kan verschillen.

Hoeveel pijn je ervaart, hangt af van je genen

In onze recente studie, wij ontdekt welke genetische variant van het FKBP5-gen een persoon bij zich draagt, is voorspellend voor hoeveel post-traumatische chronische pijn een individu zal ervaren na een botsing met een motorvoertuig.

Onze genetische analyses onthulden dat in zowel Afro-Amerikaanse als Europees-Amerikaanse individuen die ten minste één kopie van de minder algemene varianten hebben, FKBP5-TG of FKBP5-GG, meer pijn ervoer dan de individuen die alleen de meer algemene FKBP5-TT-variant droegen . (Denk eraan, we hebben allemaal twee exemplaren van elk chromosoom en dit is de reden waarom we twee verschillende versies of varianten van hetzelfde gen kunnen dragen).

We wilden toen weten hoe deze variaties de stressreactie en daaropvolgende chronische pijn beïnvloeden.

Op dit moment wisten we dat mensen met de minder vaak voorkomende varianten, FKBP5-TG of FKBP5-GG, meer pijn zullen ervaren na blootstelling aan trauma's. We voorspelden toen dat bij deze mensen met hogere pijn FKBP5 regulatie van cortisol abnormaal zou zijn. Daarom hebben we bij deze personen cortisol gemeten en inderdaad vastgesteld dat hun cortisolspiegels hoger waren met betrekking tot FKBP5-niveaus in vergelijking met personen met de FKBP5-TT die minder pijn hebben.

Al met al deze recente ontdekking van onze groep is belangrijk omdat het een manier suggereert dat mensen chronische pijn kunnen ontwikkelen na blootstelling aan trauma zonder dat ze weefselletsel ervaren. Het belicht ook een belangrijk gen dat betrokken is bij de ontwikkeling van posttraumatische chronische pijn die een veelbelovend nieuw doelwit zou kunnen zijn voor medicamenteuze therapieën. En het stelt een mechanisme voor waarmee dit belangrijke gen van nature wordt gereguleerd.

Dit laatste punt kan ons helpen bij het vinden van specifieke soorten therapeutica, omdat we bijvoorbeeld de actie van dit natuurlijk regelmechanisme zouden kunnen nabootsen als we niet zouden willen proberen FKBP5 direct te richten. Bovendien suggereert ons werk dat we met zo'n potentieel therapeuticum alleen mensen zouden moeten behandelen met de DNA-variant die meer pijn veroorzaakt.The Conversation

Over de auteur

Sarah Linnstaedt, universitair docent anesthesiologie, Universiteit van North Carolina bij Chapel Hill

Dit artikel is oorspronkelijk gepubliceerd op The Conversation. Lees de originele artikel.

Related Books:

{amazonWS: searchindex = Boeken; trefwoorden = chronische pijn verlichten; maxresults = 3}

enafarzh-CNzh-TWnltlfifrdehiiditjakomsnofaptruessvtrvi

volg InnerSelf op

facebook-icontwitter-iconrss-icoon

Ontvang de nieuwste via e-mail

{Emailcloak = off}

VAN DE REDACTIE

InnerSelf-nieuwsbrief: september 6, 2020
by InnerSelf Staff
We zien het leven door de lenzen van onze waarneming. Stephen R. Covey schreef: "We zien de wereld, niet zoals ze is, maar zoals we zijn - of zoals we geconditioneerd zijn om haar te zien." Dus deze week bekijken we enkele ...
InnerSelf-nieuwsbrief: augustus 30, 2020
by InnerSelf Staff
De wegen die we tegenwoordig reizen zijn zo oud als de tijd, maar zijn nieuw voor ons. De ervaringen die we hebben zijn zo oud als de tijd, maar ze zijn ook nieuw voor ons. Hetzelfde geldt voor de ...
Als de waarheid zo vreselijk is dat het pijn doet, onderneem dan actie
by Marie T. Russell, InnerSelf.com
Te midden van alle verschrikkingen die tegenwoordig plaatsvinden, word ik geïnspireerd door de stralen van hoop die erdoorheen schijnen. Gewone mensen komen op voor wat goed is (en tegen wat fout is). Honkbalspelers, ...
Als je rug tegen de muur staat
by Marie T. Russell, InnerSelf
Ik hou van internet. Nu weet ik dat veel mensen er veel slechte dingen over te zeggen hebben, maar ik vind het geweldig. Net zoals ik van de mensen in mijn leven houd - ze zijn niet perfect, maar ik hou toch van ze.
InnerSelf-nieuwsbrief: augustus 23, 2020
by InnerSelf Staff
Iedereen kan het er waarschijnlijk over eens zijn dat we in vreemde tijden leven ... nieuwe ervaringen, nieuwe attitudes, nieuwe uitdagingen. Maar we kunnen worden aangemoedigd om te onthouden dat alles altijd in beweging is, ...