Bier voor wijn en je voelt je goed?

Bier voor wijn en je voelt je goed?Elnur / Shutterstock

Velen van ons zijn daar geweest: wakker worden na een avondje uit met bonzende hoofdpijn, misselijk worden en vloeken om nooit meer alcohol aan te raken. Was er maar een manier om deze vreselijke katers te voorkomen.

Het is niet ongebruikelijk dat we onze drankjes mixen, misschien een biertje in de pub voordat we verder gaan met wijn. Volkswijsheid heeft hier iets over te zeggen: "Bier voor wijn en je zult je goed voelen; wijn voor bier en je zult je vreemd voelen. "Dit idee komt veel voor en versies ervan komen in vele talen voor. In mijn geboorteland, Duitsland, bijvoorbeeld, zeggen we: "Wein auf Bier, das rat 'ich Dir-Bier auf Wein, das lass' sein." Dit vertaalt zich als: "Wine on beer, ik zal u adviseren te drinken bier op wijn. "

Maar het blijkt dat deze uitspraken geen waarheid bevatten, zoals we net hebben aangetoond in onze nieuwste onderzoek, gepubliceerd in het American Journal of Clinical Nutrition.

In sommige opzichten zijn katers een mysterie. We weten dat ze worden veroorzaakt door te veel alcohol te drinken en dat symptomen optreden wanneer de bloedalcoholconcentraties terugvallen naar nul. We weten maar al te goed wat deze symptomen zijn: hoofdpijn, misselijkheid, vermoeidheid. We denken dat hun onderliggende oorzaken uitdroging, de reactie van ons immuunsysteem en verstoringen van ons metabolisme en hormonen zijn.

Hangovers zorgen ervoor dat we erg onproductief zijn. In het weekend kan dit betekenen dat we gewoon in moeten liggen, medelijden met onszelf hebben, tv moeten kijken in plaats van uit te wagen. Maar tijdens de week kan het betekenen dat je werk mist of studeert of slecht presteert.

Geen wonder dus dat we naar iets grijpen dat een kater kan verminderen of zelfs voorkomen. En zonder doeltreffende remedies tegen kater, vertrouwen we op volkswijsheid. Soms blijkt volkswijsheid wijs te zijn, andere keren minder.

Duitse vrijwilligers

Om te kijken of de uitspraken rond drinken waar waren en of we onze katers konden verminderen door bier te drinken voor wijn, hebben we in Duitsland een onderzoek uitgevoerd met gezonde 90-vrijwilligers, tussen 19 en 40.


Haal het laatste uit InnerSelf


We splitsen onze vrijwilligers in drie groepen. De eerste groep dronk ongeveer twee en een halve liter pils, gevolgd door vier grote glazen witte wijn. De tweede groep dronk dezelfde hoeveelheden alcohol, maar in omgekeerde volgorde. Onderwerpen in de derde controlegroep verteerden ofwel alleen pils of alleen wijn.

Een week later schakelden we de deelnemers in studiegroepen één en twee om in een andere drankvolgorde. Onderwerpen van de controlegroep die de eerste keer alleen bier dronken, ontvingen alleen wijn op de tweede studiedag en vice versa. Op deze manier werden de groepen niet alleen met elkaar vergeleken, maar elke deelnemer was ook hun eigen controle.

Terwijl ze dronken, vroegen we onze vrijwilligers regelmatig om hun welzijn en vroegen ze hoe dronken ze zich voelden op een schaal van nul tot tien aan het einde van elke studiedag.

Voordat we naar bed gingen op de studiedag, gaven we al onze deelnemers een hoeveelheid drinkwater, aangepast aan hun lichaamsgewicht. We hielden al onze vrijwilligers 's nachts onder medisch toezicht.

Toen ze wakker werden, vroegen we onze deelnemers naar hun kater en gaven ze een score van 0-56 op de zogenaamde Acute Hangover Scale (ja, deze bestaat) op basis van factoren zoals dorst, vermoeidheid, hoofdpijn, duizeligheid, misselijkheid, maag pijn, verhoogde hartslag en verlies van eetlust.

Niet het antwoord waarop je hoopte

Misschien vindt u onze resultaten teleurstellend. We ontdekten dat geen van de drie groepen een significant verschillende katercore had met verschillende ordes van alcoholische dranken. De volkswijsheid houdt het niet in de gaten.

Bier voor wijn en je voelt je goed?De volgorde doet er niet toe. Slawomir Fajer / Shutterstock

Evenmin was er een manier om te voorspellen hoe erg de kater van een persoon zou zijn door bloed- en urinetests, hun leeftijd, geslacht, lichaamsgewicht, drinkgewoonten of katerfrequentie. De enige manier om te vertellen hoe erg de ochtend na de nacht ervoor zou zijn, was hoe dronken iemand zich voelde of dat hij ziek was - er zijn duidelijke rode vlaggen waar we allemaal aandacht aan moeten besteden.

We kunnen het er allemaal over eens zijn dat katers erg onaangenaam zijn. In zekere zin zijn ze de manier van de natuur om ons te proberen te beschermen tegen onszelf. We moeten toch geen gedrag herhalen dat ons zo verschrikkelijk doet voelen? Maar eigenlijk is er maar één zekere manier om een ​​kater te voorkomen: verantwoord drinken.The Conversation

Over de auteur

Kai Hensel, Senior Clinical Fellow, University of Cambridge

Dit artikel is opnieuw gepubliceerd vanaf The Conversation onder een Creative Commons-licentie. Lees de originele artikel.

Verwante Boeken

{amazonWS: searchindex = Boeken; keywords = voorkomen van katers, maxresults = 3}

enafarzh-CNzh-TWnltlfifrdehiiditjakomsnofaptruessvtrvi

volg InnerSelf op

facebook-icontwitter-iconrss-icoon

Ontvang de nieuwste via e-mail

{Emailcloak = off}

VAN DE REDACTIE

InnerSelf-nieuwsbrief: september 27, 2020
by InnerSelf Staff
Een van de sterke punten van het menselijk ras is ons vermogen om flexibel te zijn, creatief te zijn en buiten de gebaande paden te denken. Om iemand anders te zijn dan we gisteren of eergisteren waren. We kunnen veranderen...…
Wat voor mij werkt: "For The Highest Good"
by Marie T. Russell, InnerSelf
De reden dat ik deel "wat voor mij werkt" is dat het ook voor jou kan werken. Als het niet precies de manier is waarop ik het doe, aangezien we allemaal uniek zijn, kan een afwijking van de houding of methode heel goed iets zijn ...
Was u de vorige keer een deel van het probleem? Zult u deze keer deel uitmaken van de oplossing?
by Robert Jennings, InnerSelf.com
Heeft u zich geregistreerd om te stemmen? Heeft u gestemd? Als u niet gaat stemmen, maakt u deel uit van het probleem.
InnerSelf-nieuwsbrief: september 20, 2020
by InnerSelf Staff
Het thema van de nieuwsbrief deze week kan worden samengevat als "u kunt het" of meer specifiek "wij kunnen het!". Dit is een andere manier om te zeggen "u / wij hebben de macht om iets te veranderen". Het beeld van ...
Wat voor mij werkt: "I Can Do It!"
by Marie T. Russell, InnerSelf
De reden dat ik deel "wat voor mij werkt" is dat het ook voor jou kan werken. Als het niet precies de manier is waarop ik het doe, aangezien we allemaal uniek zijn, kan een afwijking van de houding of methode heel goed iets zijn ...