Adolescenten hebben een fundamentele behoefte om bij te dragen

Adolescenten hebben een fundamentele behoefte om bij te dragen
De bereidheid van adolescenten om te kunnen helpen, kan goed zijn voor hen en hun gemeenschap.
YAKOBCHUK VIACHESLAV / Shutterstock.com

Niet langer kinderen maar nog geen volwassenen, adolescenten hebben kansen nodig om te leren en zich voor te bereiden op hun toegang tot de bredere samenleving. Maar naarmate scholing de adolescentietijd steeds verder uitbreidt en tieners ontslagen worden als zogenaamd egoïstisch en onverantwoordelijk, is de samenleving dan een belangrijke ontwikkelingsbehoefte van onze jeugd vergeten?

Als ontwikkelingswetenschapper die richt zich op de adolescentie, I tientallen studies beoordeeld en vond dat deze leeftijdsgroep heeft een fundamentele behoefte om bij te dragen aan anderen - om ondersteuning te bieden, middelen te verschaffen of een gedeeld doel te helpen bereiken. Bijdragen helpt hen autonomie, identiteit en intimiteit te bereiken - belangrijke mijlpalen op weg naar volwassenheid.

Naarmate tieners volwassen worden, ontwikkelen hun hersenen zich op manieren die de steeds complexere manieren van denken en doen die ten grondslag liggen aan geven aan anderen lijken te ondersteunen. En een zinvolle bijdrage kunnen leveren voorspelt betere psychologische en fysieke gezondheid bij zowel jongeren als volwassenen. Ik geloof dat het tijd is om afstand te nemen van verouderde stereotypen van adolescenten als alleen egoïstische en gevaarlijke risiconemers en te overwegen hoe ze rijp zijn om te leren over bijdragen aan anderen en hun gemeenschappen.

Het is de menselijke natuur om te geven, zelfs voor adolescenten

Eeuwenlang hebben economen en andere wetenschappers duizenden mensen gevraagd experimentele games te spelen die mensen vragen om geld en andere middelen met elkaar te delen en delen. Deze onderzoeken hebben consequent aangetoond dat volwassenen zullen over het algemeen wat middelen aan anderen verstrekken - sommige schattingen stellen het gemiddelde op ongeveer 30 procent van hun toewijzingen - zelfs als ze de ontvangers niet kennen en niets terug verwachten.

Adolescenten zijn ook vrijgevig. Verscheidene laboratoria over de hele wereld hebben gerapporteerd over de neiging van jongeren om op zijn minst een deel van hun geld of beloningen te delen met anderen in deze spellen, zelfs tegen een vergoeding voor zichzelf. Studies in Nederland suggereerden dat adolescenten van 9 tot 18 een dure donatie aan vrienden tussen 50 en 75 procent van de tijd. Ze doneren zelfs aan vreemden voor een deel van de tijd kosten voor zichzelf tussen 30 en 50. In onderzoek dat ons team heeft uitgevoerd, stemden Amerikaanse pubers ermee in geef geld aan familie met verlies voor zichzelf ongeveer twee derde van de tijd.

Voeg daar aan toe dat tieners hun vrienden altijd als hun naam melden meest voorkomende bron van emotionele en sociale steunen er verschijnt een beeld van adolescenten als een groep die primeert om bij te dragen aan anderen.

Brain ontwikkelingen voorgoed

Het brein van de adolescent krijgt de schuld van veel slecht gedrag, zoals delinquentie en middelengebruik. Maar deze reputatie is een revalidatie ondergaan.


Haal het laatste uit InnerSelf


Adolescenten hebben een fundamentele behoefte om bij te dragenOverzicht van beloningsstructuren in het menselijk brein. Oscar Arias-Carrión1, Maria Stamelou, Eric Murillo-Rodríguez, Manuel Menéndez-González en Ernst Pöppel., CC BY

Neurowetenschappelijk onderzoek laat dat zien hersengebieden gerelateerd aan beloning - zoals het ventrale en het dorsale striatum - worden gevoeliger tijdens de tienerjaren. Tegelijkertijd versterken ze verbindingen met hersengebieden die relevant zijn voor cognitieve controle, zoals de prefrontale cortex. Samen deze ontwikkelingen in de groeiende hersenen kan bepalend zijn voor het verkennende leren, de creativiteit en de cognitieve flexibiliteit die essentieel zijn om volwassen te worden.

Deze regio's en netwerken, evenals die relevant zijn voor het denken over andere mensen, zijn betrokken geweest bij prosociaal gedrag en het geven van gedrag. Studies van ons team hebben aangetoond dat verschillende regio's - zoals de ventrale en dorsale striatum en de dorsolaterale en dorsomediale prefrontale cortex - zijn actief wanneer adolescenten dure donaties doen aan hun familie. Onder jongeren die groot belang hechten aan het helpen van familie, zagen we zelfs meer activering in extra regio's gerelateerd aan sociale cognitie en in de verbindingen daartussen. Andere onderzoekers hebben verkregen gelijk uitslagen.

Dit zijn dezelfde neurale netwerken die de meeste veranderingen ondergaan tijdens de adolescente jaren. De netwerken lijken actief te zijn tijdens de complexe besluitvorming - aan wie, wanneer, hoeveel, hebben ze het echt nodig? - dat kan betrokken zijn bij het delen van middelen, ondersteuning en inspanning met anderen. Het is lastig om dit soort moeilijke vragen te verwerken. De zich ontwikkelende hersenen kunnen de jeugd in staat stellen te leren hoe ze de berekeningen moeten maken die nodig zijn om ze te beantwoorden.

Adolescenten hebben een fundamentele behoefte om bij te dragenVrijwilligerswerk heeft ook voordelen voor de vrijwilligers. Monkey Bedrijfsafbeeldingen / Shutterstock.com

De gever geeft ook voordelen

Bijdrage helpt gevers en ontvangers. Meer en meer bewijsmateriaal verbindt en geeft dingen voor anderen met verbeterde psychische en fysieke gezondheid. Vrijwilligerswerk en hulpverlening zijn gecorreleerd met lagere sterfte, minder gezondheidsproblemen minder depressie.

En natuurlijk ervaren ook adolescenten dergelijke voordelen. In een intrigerende studie hebben onderzoekers willekeurig een groep jongeren toegewezen om deel te nemen aan een programma dat ouderen steun en gezelschap biedt. In vergelijking met een controlegroep van tieners hadden deze adolescenten dat later lagere circulerende niveaus van ontsteking - een marker waarvan bekend is dat deze geassocieerd is met verschillende chronische gezondheidsproblemen.

Een andere studie merkte op dat het helpen van anderen op een dagelijkse basis verbeterde de stemming van de jeugd, in het bijzonder voor degenen die leed aan hogere niveaus van depressieve symptomen. Ons team merkte zelfs op dat adolescenten significant waren gelukkiger op dagen dat ze hielpen hun families, gedeeltelijk als gevolg van hun gevoel een belangrijke rol in het gezin te vervullen.

Helpen bij de behoefte om een ​​bijdrage te leveren

Jongeren de mogelijkheid geven om bijdragen te leveren aan anderen lijkt een win-win te zijn: jongeren verwerven vaardigheden en onderhouden het welzijn terwijl gemeenschappen profiteren van hun inspanningen. Maar bieden adolescenten op dit moment zulke kansen in hun dagelijks leven?

Denk eerst na over de thuisomgeving. Bieden gezinnen adolescenten een kans om deel te nemen aan de besluitvorming over zichzelf en hun familieleden? Dragen de jongeren instrumentele bijdragen aan hun gezin, hetzij door dagelijkse klusjes of op meer substantiële manieren, zoals het helpen van broers en zussen met schoolwerk?

Adolescenten hebben een fundamentele behoefte om bij te dragenTieners kunnen andere studenten buiten het klaslokaal helpen. antoniodiaz / Shutterstock.com

In de schoolomgeving, hebben studenten het gevoel dat hun mening wordt gewaardeerd en hun suggesties worden overwogen? Zijn er voldoende slots in studentleiderschap en buitenschoolse activiteiten om alle studenten de kans te geven om deel te nemen?

In de bredere gemeenschap moeten mensen de unieke bijdragen van adolescenten verwelkomen, zelfs als ze verschillen van volwassenen. ' Zijn kwaliteitsprogramma's - die programma's die jongeren inspraak geven - beschikbaar voor de etnisch en economisch diverse jongeren van tegenwoordig? Verschillende nationale organisaties zoals Boys and Girls Clubs of America en 4-H willen dit mogelijk maken, maar beperkte middelen kunnen een belangrijke hindernis zijn.

Het uitzoeken van manieren om de jeugdbijdrage te bevorderen kan een uitdaging zijn. Er moeten beslissingen worden genomen over het juiste type en de juiste hoeveelheid, en verantwoordelijke volwassenen moeten soms beperken wat adolescenten kunnen en moeten doen. Deelname aan studentenbestuur zou bijvoorbeeld positief zijn, maar het aannemen van buitensporige functieverantwoordelijkheden die het onderwijs en de slaap verstoren zou schadelijk zijn. Deze beslissingen variëren waarschijnlijk volgens de normen en waarden van elke gemeenschap. En mensen moeten een bewuste poging doen om het parochialisme aan te pakken, waardoor adolescenten en volwassenen de neiging hebben om meer te geven en meer te doen voor anderen zoals zijzelf.

Niettemin, in een tijd in de geschiedenis waarin veel economieën niet langer afhankelijk zijn van kinder- en jeugdwerk, heeft misschien de begrijpelijke wens om de jeugd te beschermen ertoe geleid dat veel mensen een belangrijk ingrediënt in de periode van het leven vergeten, vaak de "leertijd voor volwassenheid. "Adolescenten lijken klaar te zijn om anderen iets te geven en eraan bij te dragen. Zij en onze gemeenschappen zouden er veel baat bij hebben als we collectief meer mogelijkheden vinden om dit in hun dagelijks leven te doen.The Conversation

Over de auteur

Andrew J. Fuligni, hoogleraar psychiatrie en psychologie, University of California, Los Angeles

Dit artikel is opnieuw gepubliceerd vanaf The Conversation onder een Creative Commons-licentie. Lees de originele artikel.

Verwante Boeken

{amazonWS: searchindex = Books; keywords = positive teen behaviour; maxresults = 3}

enafarzh-CNzh-TWnltlfifrdehiiditjakomsnofaptruessvtrvi

volg InnerSelf op

facebook-icontwitter-iconrss-icoon

Ontvang de nieuwste via e-mail

{Emailcloak = off}