Leren leven in de 3D-wereld: grenzen, relaties en het overwinnen van de invloeden van de kindertijd

Leren leven in de 3D-wereld: grenzen, relaties en het overwinnen van de invloeden van de kindertijd
Afbeelding door Gerd Altmann

Een van de grootste geschenken die evolutionaire empathes aan de wereld geven, is een open, liefdevol hart. We zijn diep toegewijd aan het vasthouden van de vibratie van liefde en hart-gecentreerdheid op deze planeet, vaak tot ons frequente nadeel wanneer we onbewust het pad bewandelen.

Het doel is niet om het hart te sluiten, maar om vertrouwen in onszelf te ontwikkelen om de nodige hulpmiddelen toe te passen om veiligheid en grenzen te creëren. Op deze manier kunnen we, wanneer we ons kwetsbaar beginnen te voelen of uit ons centrum worden geslagen, het schip recht maken maar ons hart open houden.

Wat vaak gebeurt in de eerdere, onbewuste jaren is dat we onze behoefte aan veiligheid en bescherming op anderen projecteren. En om eerlijk te zijn, is het goed en normaal om van onze ouders te verwachten dat ze ons beschermen! Maar door hun menselijkheid en hun eigen wonden, onvervulde behoeften en onopgeloste problemen, maakten ze steevast enkele misstappen die aanzienlijke gevolgen voor ons hadden.

De invloeden van onze jeugd overwinnen

Niemand van ons komt ongeschonden de volwassenheid tegemoet. Onze wonden voeden zich vervolgens met de verschillende coping-mechanismen en strategieën die we gebruiken, die op hun beurt bijdragen tot de constructie van onze energetische container en vervolgens ons vermogen om veiligheid te creëren, vragen om wat we nodig hebben, onze waarheid spreken en grenzen trekken.

We kunnen de invloeden van onze jeugd overwinnen! In feite, empathie of niet, dat is onderdeel van ons spirituele rijpingsproces als volwassenen. Grenzen tekenen is een vaardigheid en iedereen kan leren hoe. Maar weet dat het tijd zal kosten.

Je zult deze vaardigheden voor de rest van je leven aanscherpen. Maar vergis u niet, uw beheersing op dit gebied is cruciaal voor uw eigen welzijn en om de weg te wijzen voor generaties die achter u aan komen. Op zielsniveau ben je hier gekomen om een ​​leider in je eigen leven te zijn, wat ook betekent dat je het goede voorbeeld geeft met je familie, vrienden, werkgroep en gemeenschap.

Leren leven in de 3D is een van de moeilijkste uitdagingen voor elke ziel. Wij zijn grenzeloze wezens! We zijn tijdloos, dimensieloos en vormloos. Thunk! En nu zijn we gepropt in een fysiek lichaam met beperkingen, lineaire tijd en fysieke dingen om rond te manoeuvreren. Het is onhandig en verwarrend hier op aarde. Toch is dit waarvoor we hier kwamen: om het leven in menselijke vorm te ervaren en bij te dragen aan de evolutie van de mensheid in de kosmos.


Haal het laatste uit InnerSelf


De energetische impact van grenzen stellen

Dus wat gebeurt er op energetisch niveau als je grenzen trekt? Je bent in wezen een aspect van je relatie met een persoon aan het veranderen. Je komt anders opdagen, en dit zal zeker verschijnen in je energieveld, dat zich vervolgens zal registreren in het energieveld van die persoon.

De verandering kan zo simpel zijn als tegen je partner zeggen: "Ik vouw je kleren niet meer op en leg ze niet meer weg en hier is waarom" tot "Als je niet nuchter wordt, verlaat ik deze relatie" tot "Ik wil geen laat je langer op deze manier met me praten (voorbeelden geven), en als je dat doet zal ik de telefoon ophangen of weglopen, en als je doorgaat, zal ik niet langer een relatie met je onderhouden. "

Wanneer je je gedrag verandert, een overtuiging verschuift, een nieuwe beslissing neemt of jezelf tot een bepaalde actie besluit, verandert je energetische handtekening. Je persoonlijke vibratie verschuift in een meetbare mate. Meetbaar door wie? Door de mensen met wie je omgaat en vooral de persoon of mensen op wie de veranderingen zijn gericht.

Vergeet niet om je voor te bereiden op mogelijke reacties wanneer je grenzen trekt. Op deze manier word je niet overrompeld. Vooral als je erg gevoelig bent, kan de aanval van iemand anders, die is ontworpen om je terug te laten keren naar de oude manier, precies dat doen als je niet bereid bent om stand te houden.

Als u zich voorbereidt op de reacties van anderen, is het ook nuttig om te verwachten dat zij tijd nodig hebben om uw verklaring te verwerken en een beslissing te nemen over hoe zij zullen reageren, afhankelijk van de omstandigheden.

Wanneer je je visualisatie- of mentale voorbereiding uitvoert voor het stellen van een grens, omvat je werk niet alleen het uitzoeken wat de grens is. Het omvat het bepalen van de gevolgen als de andere persoon niet kiest om de nieuwe parameters van de relatie met u aan te gaan. Gezien de meest pijnlijke mogelijke uitkomst, zou dit kunnen inhouden dat de relatie uiteindelijk wordt verlaten, of het nu gaat om uw echtgenoot, werkgever, ouder of vriend. Zoals Iyanla Vanzant zei in een aflevering van haar tv-programma Iyanla: Fix My Life, "Je moet bereid zijn alles te verliezen om jezelf te winnen."

Ik realiseer me dat dit een beetje somber is, maar afhankelijk van je levensomstandigheden kan het een zeer reële mogelijkheid zijn. Wanneer we het grootste deel van ons leven deurmatten zijn geweest, voor de behoeften van iedereen hebben gezorgd, de boot niet hebben laten schommelen, onze eigen wensen en behoeften diep van binnen hebben gevuld, en codependent de emoties en problemen van anderen aannemen, zelfs een kleine grens kan voelen als een onmogelijkheid. We zijn niet van plan onszelf vast te zitten in dit soort relaties en dynamieken, maar soms is het antwoord zo extreem als ga weg en ga nu weg.

Hier is nog een heel belangrijk feit om te onthouden en waarschijnlijk het moeilijkst te accepteren: alleen omdat je een grens stelt, betekent niet dat de andere persoon het ermee eens moet zijn. Dit hoort bij het uitoefenen van vrije wil als mens. En het is een gebeurtenis waar u zich ook op moet voorbereiden. Het is uw verantwoordelijkheid om te vragen wat u nodig hebt, maar het is de verantwoordelijkheid van niemand om aan uw behoeften te voldoen. Het is een harde waarheid die je zo snel mogelijk zou moeten accepteren.

Nee zeggen

Als je een levenslange pleaser bent, is nee zeggen een van de engste uitspraken die je kunt doen. Als je je bestaan ​​hebt doorgebracht met samengaan met anderen, iedereen op de eerste plaats heeft gezet of de boot niet heeft laten schommelen, dan kan het idee van nee zeggen voelen alsof je naakt voor een vuurpeloton staat. "Nee!" Is een krachtige proclamatie en het zal je opvallen. William Ury, auteur van De kracht van een positief Nee, zegt: "Nee is de spanning tussen het uitoefenen van je kracht en het verzorgen van je relatie."

Overweging van andere mensen is noodzakelijk bij het overwegen van uw reactie op hun verzoek. Er zijn consequenties wanneer u zowel ja als nee zegt. Maar voor empathes is het vooral een uitdaging omdat we de neiging hebben - onbewust - het standpunt van andere mensen te overlegitimiseren. We voelen wat ze van ons willen, en het kan buitengewoon moeilijk zijn om hun invloed uit ons energieveld te halen, zodat we onze eigen reactie kunnen peilen en ons niet onder druk gezet voelen door hun verlangen om ja te zeggen. Het krachtigste hulpmiddel dat ik heb gevonden om dat kritieke moment van scheiding te creëren, is de pauze.

De pauze is gewoon dat moment tussen iemand die je vraagt ​​om iets te doen en je antwoord. Pauzeren - zelfs maar een paar seconden - geeft je tijd om jezelf te verzamelen en een antwoord te kiezen in plaats van onbewust te reageren. Reacties komen vaak uit angst. Antwoorden komen van een plaats van zorgvuldige overweging.

Voor mij gaat de pauze altijd gepaard met een diepe ademhaling. Op dit cruciale moment kan mijn waarnemersbewustzijn dan binnenkomen en me eraan herinneren: "Hé, je hoeft deze persoon nu geen definitief antwoord te geven." Het geeft me die kostbare paar seconden waarin ik codependente energieën terug kan roepen die ging schieten om de ander zich beter te laten voelen en op een neutrale plek in mezelf te blijven.

Vragen wat je nodig hebt

Vragen naar wat je nodig hebt, is meestal de volgende fase van ontwikkeling nadat je je op je gemak voelt met nee zeggen, hoewel ze tegelijkertijd tot op zekere hoogte vooruitgang boeken. Om te vragen wat je nodig hebt, moet je echter weten wat je in de eerste plaats nodig hebt!

Als empathers hebben velen van ons ons interne communicatierooster afgesloten. Zoals besproken in de eerste helft van dit boek, zijn er veel redenen waarom we deze verbinding met onszelf hebben verloren. We kregen berichten toen we jong waren dat onze gevoeligheden niet werden gewaardeerd en daarom afgewezen. We voelden ons beschaamd over onze geschenken. We ondervonden veel afwijzing of spot, en het werd een coping-mechanisme om de kraan gewoon uit te zetten.

We zijn zo goed met anderen samengegaan dat we dachten dat de behoeften en wensen van anderen eigenlijk de onze waren en daarom geen idee hadden wat onze eigen wensen en behoeften waren. Wat de reden ook is, het eindresultaat is dat we het verband hebben verbroken tussen het herkennen van onze behoeften en ons vermogen om ze te uiten.

De belangrijkste taak om te leren vragen wat je nodig hebt, is terug in contact komen met je eigen behoeften, voorkeuren, verlangens en persoonlijkheid. Naarmate je jezelf krachtiger begint te ervaren - door nee te zeggen, je mannelijke te activeren om veiligheid te creëren, voor jezelf op te komen en je waarheid te spreken - zul je je interne communicatiestructuur opnieuw vestigen.

Het wordt gemakkelijker voor u om te herkennen wanneer u iets nodig hebt of wilt. De volgende stap is dan de moed hebben om het te uiten. Nogmaals, dit kost tijd en oefening. Er is geen juiste plaats om te beginnen. Begin gewoon met het werk.

Jezelf verliezen in relaties?

Ik moet de frequentie erkennen waarmee we onszelf als empathie verliezen in relaties. Het handhaven van uw soevereiniteit in relaties, vooral romantische relaties, is moeilijk.

Vaak is de eerste stap bij het vaststellen van een grens - eigenlijk de voorloper - onszelf extraheren uit het energieveld van de ander. Omdat onze aard is om samen te smelten en te absorberen, moeten we een scherp bewustzijn ontwikkelen, zodat we precies weten waar onze randen zijn. Dit wordt meestal aangeduid als weten waar je eindigt en de volgende persoon begint.

De meesten van ons hebben zoiets niet meegemaakt. Jij en ik als verschillend? Nee. Er is alleen ons. En dan, voor je het weet, ben je weg. Elke schijn van uw individuele voorkeuren, persoonlijkheid en waarden is opgenomen in de entiteit die 'ons' wordt genoemd.

Het is zo belangrijk om te begrijpen dat al deze vaardigheden (grenzen stellen, nee zeggen, vragen om wat je nodig hebt, je eigen veiligheid creëren) oefening vereisen en je zult ze niet van de ene dag op de andere krijgen. Maar je zult ze krijgen! Ieder van ons is uiteindelijk verantwoordelijk voor ons eigen energieveld.

De romantische ideeën van 'je maakt me compleet' en gered worden door je enige ware liefde zijn - sorry - vals en misleidend. Ze houden de mythe in stand dat je niet genoeg bent, dat je niet heel en compleet bent voor jezelf, en dat je op de een of andere manier tekortschiet en de ander nodig hebt om je iets te geven dat je jezelf niet kunt geven.

Ik zeg niet dat wanneer we 'geëvolueerd' zijn, we niet langer een relatie willen of nodig hebben. Niet waar! Wanneer we echter heel en compleet voor onszelf kunnen verschijnen, kunnen we liefde, seks, intimiteit en relaties op een geheel nieuwe manier ervaren. Wanneer we ons niet-geclaimde zelf niet op onze partners projecteren, zijn ze vrij om te zijn wie ze zijn in plaats van de druk te voelen van wie we nodig hebben.

We kunnen echt genieten van andermans uniekheid en individualiteit zonder het gevoel te hebben dat we hem of haar moeten veranderen. We zijn niet op zoek naar een partner om ons te genezen, te repareren, goed te maken wat onze moeder of vader wel of niet heeft gedaan, of om de fouten van onze laatste partner te compenseren.

Alle praktijken van nee zeggen, vragen om wat je nodig hebt en je waarheid spreken, zullen je helpen om jezelf te verwijderen uit de afgrond van 'andere identificatie'. Tot nu toe heb je waarschijnlijk gehandeld als de afwezige heerser van je eigen domein . Wanneer je je eigen centrum kunt heroveren, op de stoel van je eigen troon kunt zitten en je koninkrijk vanuit je eigen energieveld kunt beheren, zal er een geheel nieuwe relatie-ervaring voor je opengaan.

Voor sommigen is het gemakkelijker om onze relatie te laten werken als we alleenstaand zijn of tussen relaties in. Dit kan een zoete ruimte creëren om jezelf te leren kennen - alleen jezelf - zonder de verleiding of afleiding van een partner. Anderen werken beter in een "on-the-job" setting waar ze hun problemen doorwerken terwijl ze in relatie zijn. Geen van beide is beter en beide hebben hun uitdagingen.

Het maakt niet uit wat je relatiestatus is, een evolutionaire empath zijn zal ervoor zorgen dat je ziel 'je op je spullen roept'. Het is veel gemakkelijker om empath in een vacuüm te zijn, maar dat is hetzelfde als een monnik in een grot zijn. Als je hier zou komen om een ​​fysiek bestaan ​​te ervaren, kun je interactie met andere mensen niet vermijden en moet je je innerlijke relatiewerk doen.

Hoewel ik het heb gehad over romantische relaties, fuseren we ook met ouders, kinderen, broers en zussen, bazen, klanten en meer. Alles wat ik hierboven heb gezegd, is van toepassing. Dus je relatiewerk doen omvat niet alleen je romantische partner, het omvat elke belangrijke relatie die je hebt.

Dit kan heel wat zijn om helemaal af te bijten, dus kauw gewoon op één stuk tegelijk. Verstik jezelf niet in overambitie. Veranderingen in relaties kosten tijd, en de andere mensen hebben ook tijd nodig om zich aan te passen.

Samengevat

De vaardigheden om nee te zeggen, te vragen wat je nodig hebt, grenzen te stellen en je eigen veiligheid te creëren, zijn belangrijke hulpmiddelen in je Evolutionary Empath Tool Kit. Dit zijn competenties waar je de rest van je leven aan zult werken.

Raak niet ontmoedigd. Bewustzijn is altijd de eerste stap. Zodra u zich bewust wordt van uw ongezonde patronen, kunt u beginnen deze te transformeren. Onthoud ook dat in deze versnelde tijd velen van ons het werk niet alleen voor onszelf doen; in plaats daarvan transformeren (en transmuteren!) patronen voor onze families, gemeenschappen, afkomst en planeet.

Zoals degene zo velen; zoals velen zo. Je empowerment als een evolutionaire empath draagt ​​bij aan meer dan alleen je eigen persoonlijke groei.

© 2019 door Stephanie Red Feather. Alle rechten voorbehouden.
Overgenomen met toestemming van De evolutionaire empathie.
Uitgever: Bear and Co, a divn of Inner Traditions Intl
BearandCompanyBooks.com en InnerTraditions.com.

Artikel Bron

The Evolutionary Empath: A Practical Guide for Heart-Centered Consciousness
door Rev. Stephanie Red Feather

The Evolutionary Empath: A Practical Guide for Heart-Centered Consciousness door Rev. Stephanie Red FeatherAls empathie heeft Stephanie Red Feather uit de eerste hand de uitdagingen ervaren van extreem gevoelig zijn voor subtiele energieën en de emoties van anderen. Ze weet dat het overweldigend kan zijn en ervoor zorgt dat je jezelf verliest en twijfelt aan wie je bent. Met deze gids voor iedereen die zich ooit misplaatst heeft gevoeld vanwege zijn gevoeligheid, biedt Stephanie advies over hoe om te gaan met de moeilijkheden van het leven als een empath, evenals inzicht in hoe deze kwaliteiten van vitaal belang zijn voor de toekomst van de mensheid. Met deze praktische gids biedt Stephanie Red Feather empaths de tools die ze nodig hebben om zichzelf te empoweren en hun essentiële rol te omarmen in de volgende stap van de evolutie en ascensie van de mensheid naar de frequentie van hartgericht bewustzijn. (Ook beschikbaar als een Kindle-editie.)

klik om te bestellen op Amazon


Verwante Boeken

Over de auteur

Rev. Stephanie Red Feather, Ph.D.Rev. Stephanie Red Feather, Ph.D., is de oprichter en directeur van Blue Star Temple. Ze is een gewijde sjamanistische minister en behaalde een bachelor's degree in toegepaste wiskunde en master- en doctoraatsgraden in sjamanistische studies aan de Venus Rising University. Ze is ook een mesadrager in de Pachakuti Mesa-traditie van Peru, en studeerde sinds 2005 bij Don Oscar Miro-Quesada en zijn afkomst. Lees meer over Stephanie op www.bluestartemple.org.

Video / presentatie met Stephanie Red Feather: kijkje in mijn boek, The Evolutionary Empath

Neem een ​​kijkje in het boek The Evolutionary Impact: # 2 en # 3

enafarzh-CNzh-TWnltlfifrdehiiditjakomsnofaptruessvtrvi

volg InnerSelf op

facebook-icontwitter-iconrss-icoon

Ontvang de nieuwste via e-mail

{Emailcloak = off}

VAN DE REDACTIE

De dag van afrekening is gekomen voor de GOP
by Robert Jennings, InnerSelf.com
De Republikeinse partij is niet langer een pro-Amerikaanse politieke partij. Het is een onwettige pseudo-politieke partij vol radicalen en reactionairen met als doel het verstoren, destabiliseren en ...
Waarom Donald Trump de grootste verliezer van de geschiedenis zou kunnen zijn
by Robert Jennings, InnerSelf.com
Bijgewerkt 2 juli 20020 - Deze hele coronavirus pandemie kost een fortuin, misschien 2 of 3 of 4 fortuinen, allemaal van onbekende grootte. Oh ja, en honderdduizenden, misschien een miljoen mensen zullen sterven ...
Blue-Eyes vs Brown Eyes: hoe racisme wordt onderwezen
by Marie T. Russell, InnerSelf
In deze aflevering van Oprah Show uit 1992 leerde de bekroonde antiracistische activist en opvoeder Jane Elliott het publiek een harde les over racisme door te laten zien hoe gemakkelijk het is om vooroordelen te leren.
Er komt een verandering ...
by Marie T. Russell, InnerSelf
(30 mei 2020) Terwijl ik het nieuws bekijk over de gebeurtenissen in Philadelphia en andere steden in het land, doet mijn hart pijn voor wat er gebeurt. Ik weet dat dit deel uitmaakt van de grotere verandering die doorgaat ...
Een lied kan het hart en de ziel verheffen
by Marie T. Russell, InnerSelf
Ik heb verschillende manieren om de duisternis uit mijn hoofd te verwijderen wanneer ik merk dat het is binnengeslopen. Een daarvan is tuinieren of tijd doorbrengen in de natuur. De andere is stilte. Een andere manier is lezen. En een die ...