Hoe subtiele veranderingen in ons lichaam van invloed zijn op bewust bewustzijn en beslissingvertrouwen

Hoe subtiele veranderingen in ons lichaam van invloed zijn op bewust bewustzijn en beslissingvertrouwen

Hoe worden we ons bewust van onze eigen gedachten en gevoelens? En wat stelt ons in staat om te weten wanneer we een goede of slechte beslissing hebben genomen? Elke dag worden we geconfronteerd met ambigue situaties. Als we van onze fouten willen leren, is het belangrijk dat we soms nadenken over onze beslissingen. Heb ik de juiste keuze gemaakt toen ik mijn huishypotheek tegen de markt gebruikte? Was dat stoplicht groen of rood? Hoorde ik echt een voetstap op de zolder, of was het gewoon de wind?

Wanneer gebeurtenissen onzekerder zijn, bijvoorbeeld als onze voorruit beslaat tijdens het rijden, zijn we doorgaans minder zeker van wat we hebben gezien of besloten. Dit vermogen om bewust onze eigen ervaringen te onderzoeken, soms introspectie genoemd, wordt verondersteld af te hangen van het brein dat beoordeelt hoe betrouwbaar of "lawaaierig" de informatie is die deze ervaringen aandrijft. Sommige wetenschappers en filosofen geloven dat dit vermogen tot introspectie is een noodzakelijk kenmerk van het bewustzijn zelf, het creëren van de cruciale link tussen sensatie en bewustzijn.

Een belangrijke theorie is dat het hersenen fungeert als een soort statisticus, opties wegen door hun betrouwbaarheid, om een ​​gevoel van vertrouwen te produceren dat min of meer in overeenstemming is met wat we feitelijk hebben gezien, gevoeld of gedaan. En hoewel deze theorie een redelijk goede verklaring biedt voor ons vertrouwen in verschillende omgevingen, verwaarloost het een belangrijk feit over onze hersenen - ze bevinden zich in ons lichaam. Zelfs nu, terwijl je de woorden op deze pagina leest, kun je je misschien wat bewust zijn van hoe je sokken op je voeten zitten, hoe snel je hart klopt of dat de kamer de juiste temperatuur heeft.

Zelfs als je je niet volledig bewust was van deze dingen, is het lichaam altijd aan het vormgeven hoe we onszelf en de wereld om ons heen ervaren. Dat wil zeggen, ervaring is altijd ergens vandaan, belichaamd in een bepaald perspectief. Inderdaad, recent onderzoek suggereert dat ons bewuste bewustzijn van de wereld erg afhankelijk is van precies dit soort inwendige lichaamstoestanden. Maar hoe zit het met vertrouwen? Is het mogelijk dat wanneer ik nadenk over wat ik net heb gezien of gevoeld, mijn lichaam achter de schermen acteert?

Het experiment opzetten

Om deze mogelijkheid experimenteel te testen, hebben we een scenario bedacht waarin we subtiele, onbewuste veranderingen in de fysiologische opwinding van 29-deelnemers konden opsporen - zoals hartslag en pupilverwijding. We wilden weten hoe dit hun bewuste beslissingen en vertrouwen zou kunnen beïnvloeden voor een eenvoudige visuele stimulus. Omdat we die mensen kennen gewicht hun vertrouwen door hoe betrouwbaar een ervaring is, was ons doel om te zien of dit proces tegengewerkt of omgekeerd kon worden door een plotselinge, onbewuste verandering in opwinding.

Dit vereiste een experimentele stimulus waarbij de precisie of perceptuele onzekerheid van een visuele ervaring kon worden gemanipuleerd. Om dit te bereiken, moesten vrijwilligers een wolk van bewegende stippen bekijken en beslissen of ze naar links of rechts bewogen. Ze moesten ook hun vertrouwen in deze beslissing waarderen. Onze dot-stimuli zijn speciaal ontworpen om een ​​hoge of lage perceptuele precisie te hebben.


Haal het laatste uit InnerSelf


Aan de linkerkant bewegen de stippen duidelijk en relatief ondubbelzinnig naar rechts van het scherm. De juiste punten wiebelen en bewegen zich echter overal heen. In statistische termen is de variantie van hun beweging hoger. Zoals je zou verwachten, waren de deelnemers bij het bekijken van de juiste set luidruchtige stippen minder nauwkeurig en hadden ze minder vertrouwen. Het brein leek blijkbaar als een soort statisticus. Echter, buiten medeweten van onze vrijwilligers, presenteerden we bij de helft van de proeven ook een verrassende afbeelding van een weerzinwekkend gezicht vlak voor de stippen, te snel om bewust te worden gezien.

Deze subtiele manipulatie zorgde ervoor dat de harten van de deelnemers sneller klopten en dat hun pupillen breder werden. Dit komt omdat, evolutionair gesproken, walging is een krachtig signaal dat er iets verkeerd is gegaan in ons lichaam. Als iemand om ons heen walgt en begint te overgeven, zal een soortgelijke reactie vaak in ons eigen lichaam worden veroorzaakt. Door deelnemers kort te callen met dit signaal, kunnen we een soort van "interoceptieve voorspellingsfout"- terwijl ze hun hersens probeerden te laten denken dat er iets onverwachts was gebeurd in hun lichaam. Dit stelde ons niet alleen in staat te onderzoeken of het vertrouwen gecorreleerd was met het hart en de pupil, maar ook om te zien of het verstoren van deze mapping de manier veranderde waarop mensen hun bewuste ervaring van de puntjes rapporteerden.

Sterker nog, we ontdekten dat deze verrassende veranderingen in de opwinding van de volhelder de impact van de luidruchtige stippen op hun zelfvertrouwen tegengingen, waardoor het vertrouwen voor de gemakkelijkere stippen enigszins afnam en het voor de moeilijkere stippen werd versterkt. Bovendien kon deze omkering worden gezien in de reactie van de leerling en het hart zelf. Hoe meer het lichaam van een vrijwilliger reageerde op onzichtbare afkeer, hoe groter de verandering in vertrouwen voor die rechtszaak. Hoewel de geest zich als een soort statisticus gedroeg, gebruikte het ook informatie van het lichaam om vorm te geven aan de manier waarop deelnemers zich voelden.

leerling reactieOnbewuste veranderingen in het lichaam keren om
de manier waarop onze leerlingen vertrouwen geven. eLife

Deze resultaten, gepubliceerd in het tijdschrift eLife, suggereren dat onze visuele ervaringen gerelateerd zijn aan meer dan alleen wat "het oog ontmoet". Het hangt inderdaad ook af van de interne toestand van ons lichaam - ons hart en onze fysiologische opwinding. Wanneer we onze ervaring onderzoeken en het geestesoog naar binnen keren, lijkt het erop dat het lichaam vormgeeft wat we vinden.

Dit is een belangrijke eerste stap om te begrijpen hoe het lichaam de geest vormt, zelfs als we ons er niet bewust van zijn. Vanaf hier is onze groep verheugd om geavanceerde computationele modellen van dit proces verder te ontwikkelen. We hopen dat dergelijke modellen ons in staat zullen stellen om een ​​verscheidenheid aan psychiatrische en medische aandoeningen, zoals angst en psychose, beter te begrijpen, waar veranderingen in lichamelijke signalen en zelfbewustzijn patiënten in een onrealistisch bepaalde of onzekere wereld potentieel kunnen opsluiten. Dit kan uiteindelijk leiden tot nieuwe behandelingen gericht op de impact van cardiovasculaire opwinding op verstoord zelfvertrouwen en zelfbewustzijn.

The Conversation

Over de auteur

Micah Allen, post doctoraal onderzoeker in de cognitieve neurowetenschap, UCL

Dit artikel is oorspronkelijk gepubliceerd op The Conversation. Lees de originele artikel.

Related Books:

{amazonWS: searchindex = Books; keywords = paper van neurologie; maxresults = 3}

enafarzh-CNzh-TWnltlfifrdehiiditjakomsnofaptruessvtrvi

volg InnerSelf op

facebook-icontwitter-iconrss-icoon

Ontvang de nieuwste via e-mail

{Emailcloak = off}

VAN DE REDACTIE

Animal Perspectives on the Corona Virus
by Nancy Windheart
In deze post deel ik enkele van de communicatie en uitzendingen van enkele van de niet-menselijke wijsheidsleraren waarmee ik contact heb gehad over onze wereldwijde situatie, en in het bijzonder de smeltkroes van de ...
De dag van afrekening is gekomen voor de GOP
by Robert Jennings, InnerSelf.com
De Republikeinse partij is niet langer een pro-Amerikaanse politieke partij. Het is een onwettige pseudo-politieke partij vol radicalen en reactionairen met als doel het verstoren, destabiliseren en ...
Waarom Donald Trump de grootste verliezer van de geschiedenis zou kunnen zijn
by Robert Jennings, InnerSelf.com
Bijgewerkt 2 juli 20020 - Deze hele coronavirus pandemie kost een fortuin, misschien 2 of 3 of 4 fortuinen, allemaal van onbekende grootte. Oh ja, en honderdduizenden, misschien een miljoen mensen zullen sterven ...
Blue-Eyes vs Brown Eyes: hoe racisme wordt onderwezen
by Marie T. Russell, InnerSelf
In deze aflevering van Oprah Show uit 1992 leerde de bekroonde antiracistische activist en opvoeder Jane Elliott het publiek een harde les over racisme door te laten zien hoe gemakkelijk het is om vooroordelen te leren.
Er komt een verandering ...
by Marie T. Russell, InnerSelf
(30 mei 2020) Terwijl ik het nieuws bekijk over de gebeurtenissen in Philadelphia en andere steden in het land, doet mijn hart pijn voor wat er gebeurt. Ik weet dat dit deel uitmaakt van de grotere verandering die doorgaat ...