Basisproblemen met Saturnus

Basisproblemen met Saturnus

door Sue Tompkins

basisproblemen met saturnusSaturnus. Angst, controle en ontkenning. Autoriteit. Discipline. Tijd. Dingen leren op de harde manier. Verantwoordelijkheden. Taken.

Verder dan misschien vertegenwoordigt Saturnus angst, en veel van de problemen en moeilijkheden rond deze planeet kunnen worden herleid tot dit enkele wortelprincipe. Wanneer Saturnus contact maakt met een planeet in onze grafiek, hebben we de neiging bang te zijn om die dingen uit te drukken die door die planeet worden gesymboliseerd. Meer dan dat, voelen we ons niet in staat om ze uit te drukken, want we voelen ons ongemakkelijk in dat deel van onszelf - onhandig, onhandig en ernstig belemmerd.

Natuurlijk willen we meestal niet dat mensen een deel van onszelf zien dat voor ons als een onhandig, onhandig dier aanvoelt, want het komt ons niet voor dat anderen het als acceptabel of zelfs mooi zouden kunnen zien. En zelfs als ze dat deden, wat zou dat dan zijn, want het is onze perceptie van onszelf die de meeste dingen bepaalt. Geen wonder dat Saturnus in verband is gebracht met het Jungiaanse idee van de 'Schaduw' - dat deel van onszelf dat we niet alleen proberen te verbergen voor anderen, maar ook met succes voor onszelf verbergen.

We verbergen Saturnus door te proberen onze angsten in een sociaal aanvaardbare vorm te verpakken of door te doen alsof we bedreven zijn in dit ongemakkelijke deel van onszelf. Dus hoewel Saturnus onze achilleshiel misschien wel beschrijft, kunnen we dit aspect van onszelf vaak, zelfs vanuit onszelf, verbergen. Het is belangrijk om deze manier van omgaan met Saturnus te realiseren bij het beschouwen van Saturnische contacten in de geboortehoroscoop, want op het eerste gezicht lijkt het individu op dit gebied van zijn leven misschien niet bijzonder onhandig en lijkt het zelfs zeer verfijnd en bedreven in het omgaan met het. De verfijning is ook niet altijd 'vals', want uiteindelijk kunnen we oprecht erg bedreven raken in die dingen die aanvankelijk onze grootste problemen waren. Lood veranderen in goud zoals de alchemisten het zouden zeggen. Maar dit komt alleen na verloop van tijd en pas na veel inspanning. En nadat we onze angsten onder ogen hebben gezien en misschien talloze teleurstellingen hebben geleden.

Wanneer we de dingen op de harde manier leren en door ervaring, weten we ze over het algemeen grondig; we worden een 'autoriteit' in dat gebied. En dit is waar Saturnus op lijkt te staan, dat we de kwesties, wat ze ook zijn, grondig behandelen. Want zoals altijd laat Saturnus, in tegenstelling tot Jupiter, ons nooit ergens mee wegkomen.

Dus contacten van Saturnus naar een andere planeet in onze grafiek kunnen beschrijven, wanneer we in ieder geval ouder zijn, een echt begrip van wat die planeet vertegenwoordigt. Aan de andere kant kunnen we alleen maar doen alsof dat begrip bestaat. Hoe kunnen we nu het verschil maken? Wanneer we alleen handelen met onze Saturnus (hoewel we dat natuurlijk niet bewust doen), hebben we de neiging de planeet op een gecontroleerde en geformuleerde manier uit te drukken. We zijn geneigd om te gedragen hoe we denken dat we ons in de gegeven omstandigheden zouden moeten gedragen, hoe de samenleving zou verwachten dat we ons zouden gedragen. Wat ontbreekt is spontaniteit van zelfexpressie; de 'valse' en onvermijdelijk sociaal aanvaardbare reactie is meestal nogal saai en hoewel het alle gebruikelijke dingen zegt, ontbreekt het op de een of andere manier aan oprechtheid. Het lijkt veel op een kind dat een typische 'Thank You'-brief schrijft voor een kerstcadeau - een soort' formule'-antwoord.

Ontdekken wat onze Saturnus vertegenwoordigt is onvermijdelijk een lang en pijnlijk proces. Zoals alles lijkt ook pijn een bepaald doel te hebben, want het is onze pijn die ons vertelt dat er iets mis is in onszelf. Pijn vertelt ons dat er ergens een wond is die onze aandacht vereist. Angst heeft ook zijn doel. Het is angst die het konijn doet bevriezen of de antilope doet rennen. Bevriezen of hardlopen zijn verdedigingsmechanismen. Verdedigingen beschermen ons, net zoals kleding ons beschermt op een koude dag. Onze Saturnus-contacten kunnen ons beschrijven als te weinig of te veel verdedigd in verschillende aspecten van het leven.


Haal het laatste uit InnerSelf


Als kinderen hebben we een speciale behoefte aan onze verdediging, en de kindertijd is de beste tijd om ze te bouwen, maar naarmate we ouder worden, kunnen sommige van die verdedigingen ongepast en zelfs verstikkend worden. We kunnen nooit naar een verre horizon kijken als het eerste dat onze ogen raken een stenen muur is. Wanneer Saturnus contact maakt met een planeet in onze kaart, is het vaak alsof we een bakstenen muur hebben gebouwd rond die dingen die die planeet vertegenwoordigt. En voor veel mensen met moeilijke Saturnusaspecten in hun hitlijsten, moet een groot deel van het volwassen leven worden besteed aan het langzaam nemen van de muur, steen voor steen. Want confronteren met de Schaduw moet langzaam en met veel zorg en respect gebeuren.

Wanneer we 'overdefended' zijn, wanneer we onszelf omgeven hebben door een te veel bakstenen muur, hebben we veel potentieel in ons leven op slot gedaan, want hier zijn we te bang om risico's te nemen. Dit is ook een van de redenen waarom we Saturnus kunnen associëren met pijn, want in pijn voelen we ons gewoonlijk beter als we kunnen ontspannen en loslaten.

Het vasthouden is vaak pijnlijk, maar met onze Saturnus-contacten zijn we vaak bang om los te laten. Onze verdedigingen hebben ons tot nu toe beschermd en we denken dat ze dat altijd zullen doen, terwijl het nu meestal de tijd is om los te laten.

Een ander Saturniaans principe is controle en ook dit is vaak te wijten aan angst, want als we bang zijn, proberen we vaak te controleren wat er aan de hand is. We willen ook dat dingen heel duidelijk worden gedefinieerd. Wanneer Saturnus een planeet in onze grafiek raakt, zullen we geneigd zijn te zoeken naar definitie van wat die planeet ook vertegenwoordigt. Venus-Saturnus is bijvoorbeeld bang om niet geliefd te worden, dus kan ze hun partner dwingen om hun gevoelens te definiëren. Hou je van mij? Hoe veel? Zal het eeuwig duren? Dit levert natuurlijk meestal niet het gewenste antwoord op, want gevoelens kunnen niet op deze manier worden gekwantificeerd of gedefinieerd en de partner wil op geen enkele manier gedwongen worden om op deze manier te reageren. Dus klassiek zal het Venus-Saturnus-type verdwijnen en zich onbemind voelen en niet gewaardeerd worden om alleen in een kamer te zitten en een ander eenzaam gehuil te ondergaan dat niemand iets kan schelen.

Saturnusproblemen kunnen vaak worden herleid tot problemen uit de kindertijd. In onze kindertijd voelen we ons vaak ontkend die dingen die planeten contact opnemen met Saturn vertegenwoordigen. En omdat we het gevoel hebben hen te worden ontzegd, verlangen we hen voor altijd. Ze kunnen de eigenlijke reden voor ons bestaan ​​worden. We zijn misschien in onze jeugd ontkend door niemand 'schuld', alleen door een schijnbaar wrede draai van het lot, een lot waar we uiteindelijk dankbaar voor kunnen zijn, als we eenmaal door onze eerste haperende stappen zijn gekomen.

Hoewel onze jeugd niet 'verantwoordelijk' kan worden gehouden voor problemen op volwassen leeftijd, is het verkennen van enkele van de thema's in ons vroege leven noodzakelijk om vrede te kunnen sluiten met ons verleden en om onze toekomst te verrijken. Maar afbeeldingen uit de kindertijd zijn sowieso nuttig voor Saturnus-contacten, omdat planeten die contact maken met onze Saturnus voelen zich vaak als een klein kind wanneer ze worden geconfronteerd met de strenge stem van autoriteit. Bijvoorbeeld, Mercurius-Saturnus mensen voelen zich vaak alsof ze in een onderzoeksruimte worden getest elke keer dat ze een leerervaring ervaren, zelfs als in feite hun schooltijd niet bijzonder slopend was en geen grimmige examencondities omvatte. Maar het beeld is nuttig en een waarmee we kunnen dialogeren.

Het idee van het gevoel iets te ontkennen en ernaar te verlangen, is volgens mij ook een nuttige, want wanneer Saturnus een planeet raakt, hebben we de neiging om te snakken naar die dingen die die planeet vertegenwoordigt. Met de zon kunnen we erkenning verlangen; met de maanvoeding, een huis en een gezin; met Venus, liefde en genegenheid; met Jupiter, geloof, enzovoort.

Saturnus contacten per huis, aspect en, in mindere mate, teken, beschrijven die gebieden waar we gebrek aan vertrouwen hebben, waar we vinden dat we zouden moeten en we zouden beter moeten doen. Vaak verontschuldigen we ons voor die delen van onze grafiek die Saturnus aanroept, en bij het verontschuldigen betreuren we niet alleen spijt maar zeggen we dat we niet denken dat we goed genoeg zijn. Soms bieden we ook een soort van rechtvaardiging voor onze 'fouten' en verdedigen ons daarmee.

Zoals veel astrologieleraren hebben opgemerkt, is dit het deel van de grafiek waarin we lijken te beschikken over een geïnternaliseerde onderwijzeres die altijd streng zegt ons harder te werken, beter te doen, beter te zijn, harder te proberen. Saturnus ontkent, vertraagt, beperkt, beperkt, vertraagt ​​in het algemeen, soms zelfs kreupelheid, de ontwikkeling van alles wat het aanraakt. Het doel van al deze ontkenning en beperking is vaak om de geldigheid te testen van wat we doen of wat we denken dat we willen.

In tegenstelling tot Jupiter, die vaak beschrijft waar we ons zelfzeker voelen of waar we ons goed voelen en zingeving vinden, beschrijft Saturnus de plaats waar we ons het minst comfortabel voelen, het meest angstig, het meest ongemakkelijk en het meest kwetsbaar.

Om een ​​gevoel voor Saturnus te krijgen, kan men reflecteren op de metalen lead, die het regeert. Lood is extreem zwaar, dof van uiterlijk en duurzaam - het corrodeert niet gemakkelijk, om welke reden het ooit werd gebruikt in waterleidingen en nog steeds wordt gebruikt in dakbedekkingen. Net als lood geeft Saturnus een inerte, onbeweeglijke kwaliteit aan alles wat het in de grafiek raakt. Saturnus zal ook de ontwikkeling vertragen van wat het raakt, maar het zal er ook op aandringen dat die ontwikkeling grondig is en dat er geen kortere weg wordt afgelegd. Saturnus lijkt misschien saai, maar het verleent uithoudingsvermogen. Het dringt erop aan dat de tijd wordt genomen. Saturnus houdt zich ook bezig met regels en voorschriften (opnieuw, met het 'juiste' doen), met plicht, verantwoordelijkheid en discipline. Regels en voorschriften in de ruimere zin zijn ontworpen om het individu en de samenleving als geheel te beschermen. Ouderlijke wetten zijn ook bedoeld om het kind te beschermen en om de jongere te informeren over de beperkingen, beperkingen en verantwoordelijkheden die in de materiële wereld leven. Maar over het hoofd gezien maakt discipline het kind bang voor alle vormen van autoriteit (binnen of buiten) en niet in staat om zijn individualiteit uit te drukken.

Saturnus wordt traditioneel geassocieerd met de vader en soms met de moeder. Zeker, Saturnus lijkt te correleren met een geïnternaliseerd beeld van vader en vaak ook met de fysieke vader. Waar een ouder of ander autoriteitsfiguur de discipline afhandelt, handelen ze in de rol van Saturnus. Discipline hoeft niet negatief te zijn. Saturnus vertegenwoordigt ook de ontdekking dat als je een vuur aanraakt, je vingers zullen worden verbrand. Dus Saturnus vertegenwoordigt autoriteit-figuren in het algemeen, evenals onze drang om zelfdiscipline en zelfbeheersing te ontwikkelen. Moeilijke Saturnus-contacten suggereren lessen over autoriteitskwesties; de autoriteit van anderen kunnen accepteren of in staat zijn om het in zichzelf te ontwikkelen.

De contacten met Saturnus worden over het algemeen beter naarmate een persoon ouder wordt en is beter in staat om te accepteren dat leven in de echte wereld gepaard gaat met leven met angst, beperkingen en beperkingen, maar dat sommige van deze alleen maar zelfopgelegd zijn. Saturnus is de planeet die zich bezighoudt met ouder worden en met het overnemen van de verantwoordelijkheden en plichten die we associëren met de volwassenheid. Onze Saturnus plaatsing en contacten hebben meestal veel te zeggen over de manier waarop we omgaan met deze taken en verantwoordelijkheden.


basisproblemen met saturnusDit artikel is een uittreksel van Aspecten in de astrologie: een handleiding voor het begrijpen van planetaire relaties in de horoscoop ? 1989, 2001, 2002, door Sue Tompkins. Overgenomen met toestemming van de uitgever, Destiny Books, een divisie van Inner Traditions Intl. http://www.innertraditions.com

Info / Bestel dit boek.


Over de auteur

basisproblemen met saturnusSUE TOMPKINS is sinds 1981 een praktiserend adviseur en docent astrologie. Ze was vijftien jaar lang directeur van scholen voor de faculteit Astrologische Studies in Londen en heeft nu haar eigen school, de London School of Astrology. Naast haar onafhankelijke cursussen en workshops, is ze een praktiserend homeopaat in centraal Londen.


enafarzh-CNzh-TWnltlfifrdehiiditjakomsnofaptruessvtrvi

volg InnerSelf op

facebook-icontwitter-iconrss-icoon

Ontvang de nieuwste via e-mail

{Emailcloak = off}

VAN DE REDACTIE

InnerSelf-nieuwsbrief: september 6, 2020
by InnerSelf Staff
We zien het leven door de lenzen van onze waarneming. Stephen R. Covey schreef: "We zien de wereld, niet zoals ze is, maar zoals we zijn - of zoals we geconditioneerd zijn om haar te zien." Dus deze week bekijken we enkele ...
InnerSelf-nieuwsbrief: augustus 30, 2020
by InnerSelf Staff
De wegen die we tegenwoordig reizen zijn zo oud als de tijd, maar zijn nieuw voor ons. De ervaringen die we hebben zijn zo oud als de tijd, maar ze zijn ook nieuw voor ons. Hetzelfde geldt voor de ...
Als de waarheid zo vreselijk is dat het pijn doet, onderneem dan actie
by Marie T. Russell, InnerSelf.com
Te midden van alle verschrikkingen die tegenwoordig plaatsvinden, word ik geïnspireerd door de stralen van hoop die erdoorheen schijnen. Gewone mensen komen op voor wat goed is (en tegen wat fout is). Honkbalspelers, ...
Als je rug tegen de muur staat
by Marie T. Russell, InnerSelf
Ik hou van internet. Nu weet ik dat veel mensen er veel slechte dingen over te zeggen hebben, maar ik vind het geweldig. Net zoals ik van de mensen in mijn leven houd - ze zijn niet perfect, maar ik hou toch van ze.
InnerSelf-nieuwsbrief: augustus 23, 2020
by InnerSelf Staff
Iedereen kan het er waarschijnlijk over eens zijn dat we in vreemde tijden leven ... nieuwe ervaringen, nieuwe attitudes, nieuwe uitdagingen. Maar we kunnen worden aangemoedigd om te onthouden dat alles altijd in beweging is, ...