Is de Engelse taal de achilleshiel van de wereld?

Is de Engelse taal de achilleshiel van de wereld?Informatie filteren. pathdoc / Shutterstock

Engels heeft de grootste status bereikt door de meest gesproken taal ter wereld te worden - als men voorbijgaat aan vaardigheid - voor het Mandarijn en het Spaans. Engels is gesproken in 101-landen, terwijl Arabisch wordt gesproken in 60, Frans in 51, Chinees in 33 en Spaans in 31. Van een klein eiland heeft het Engels zich verworven lingua franca status in internationale zaken, wereldwijde diplomatie en wetenschap.

Maar het succes van Engels - of eigenlijk elke taal - als een "universele" taal komt met een flinke prijs, in termen van kwetsbaarheid. Problemen ontstaan ​​wanneer Engels een tweede taal is voor sprekers, luisteraars of beide. Ongeacht hoe vaardig ze zijn, hun eigen begrip van het Engels en hun eerste (of 'inheemse') taal kunnen veranderen wat zij geloven dat er wordt gezegd.

Wanneer iemand hun tweede taal gebruikt, lijken ze iets anders te werken dan wanneer ze in hun moedertaal werken. Dit fenomeen wordt aangeduid als de "vreemde taal effect'. Onderzoek van onze groep heeft aangetoond dat native speakers van Chinezen bijvoorbeeld meer risico's namen in een gokspel toen ze positieve feedback kregen in hun moedertaal (overwinningen), vergeleken met negatieve feedback (verliezen). Maar deze trend verdween - dat wil zeggen, ze werden minder impulsief - wanneer dezelfde positieve feedback aan hen werd gegeven in het Engels. Het was alsof ze rationeler waren in hun tweede taal.

Hoewel verminderde impulsiviteit bij het handelen in een tweede taal als een positief iets kan worden gezien, is het beeld potentieel veel donkerder als het gaat om menselijke interacties. In een tweede taal heeft onderzoek aangetoond dat sprekers waarschijnlijk ook zullen zijn minder emotioneel en tonen minder empathie en aandacht voor de emotionele toestand van anderen.

We hebben bijvoorbeeld laten zien dat Chinees-Engelse tweetaligen blootgesteld worden aan negatieve woorden in het Engels onbewust uitgefilterd de mentale impact van deze woorden. En Pools-Engelse tweetaligen die normaal worden getroffen door trieste uitspraken in hun geboorteland Pools schenen te zijn veel minder verstoord door dezelfde verklaringen in het Engels.

In een andere recente studie door onze groep, we ontdekten dat gebruik in de tweede taal zelfs van invloed kan zijn op de neiging van iemand om de waarheid te geloven. Vooral wanneer gesprekken raken over cultuur en intieme overtuigingen.

Omdat tweederangsluidsprekers van het Engels een grote meerderheid in de wereld van vandaag zijn, zullen moedertaalsprekers vaak in het Engels communiceren met niet-moedertaalsprekers, meer dan in welke andere taal dan ook. En in een uitwisseling tussen een native en een foreign speaker, suggereert het onderzoek dat de buitenlandse spreker eerder emotioneel afstandelijk is en zelfs kan laten zien verschillende morele oordelen.


Haal het laatste uit InnerSelf


En er is meer. Hoewel Engels een fenomenale kans biedt voor wereldwijde communicatie, betekent dit dat native speakers van het Engels weinig bekend zijn met taaldiversiteit. Dit is een probleem, omdat er goed bewijs is dat verschillen tussen talen hand in hand gaan met verschillen in conceptualisering van de wereld en zelfs perceptie ervan.

In 2009 konden we laten zien dat native speakers van het Grieks, die twee woorden hebben voor donkerblauw en lichtblauw in hun taal, zie het contrast tussen licht en donkerblauw meer opvallend dan moedertaalsprekers van het Engels. Dit effect was niet alleen te danken aan de andere omgeving waarin mensen worden opgevoed, omdat de moedertaalsprekers van het Engels een vergelijkbare gevoeligheid vertoonden voor blauwe contrasten en groene contrasten, en dit laatste kwam veel voor in het VK.

Aan de ene kant is het werken in een tweede taal niet hetzelfde als werken in een moedertaal. Maar aan de andere kant heeft taaldiversiteit een grote invloed op perceptie en opvattingen. Dit heeft ongetwijfeld consequenties voor de manier waarop informatie wordt benaderd, hoe het wordt geïnterpreteerd en hoe het door tweedetaalluidsprekers wordt gebruikt wanneer ze met anderen communiceren.

We kunnen tot de conclusie komen dat een evenwichtige uitwisseling van ideeën, evenals aandacht voor de emotionele toestanden en overtuigingen van anderen, een bekwame kennis van elkaars moedertaal vereist. Met andere woorden, we hebben echt tweetalige uitwisselingen nodig, waarbij alle betrokkenen de taal van de ander kennen. Het is dus net zo belangrijk voor Engelstalige moedertaalsprekers om met anderen in hun taal te kunnen converseren.

Is de Engelse taal de achilleshiel van de wereld? Engels is een van de meest bestudeerde talen ter wereld. spaxiax / ShutterstockDe VS en het VK zouden veel meer kunnen doen om de taalbalans van de wereld recht te zetten en het massaal leren van vreemde talen te bevorderen. Helaas is de beste manier om een ​​vaardigheid in de vreemde taal te bereiken, door onderdompeling, door andere landen te bezoeken en te communiceren met lokale sprekers van de taal. Als je dit doet, kan het ook een effect hebben op het overbruggen van enkele huidige politieke scheidslijnen.

Over de auteur

Guillaume Thierry, hoogleraar Cognitive Neuroscience, Universiteit van Bangor

Dit artikel is opnieuw gepubliceerd vanaf The Conversation onder een Creative Commons-licentie. Lees de originele artikel.

Verwante Boeken

{amazonWS: searchindex = Books; keywords = english proficiency; maxresults = 3}

enafarzh-CNzh-TWnltlfifrdehiiditjakomsnofaptruessvtrvi

volg InnerSelf op

facebook-icontwitter-iconrss-icoon

Ontvang de nieuwste via e-mail

{Emailcloak = off}

VAN DE REDACTIE

InnerSelf-nieuwsbrief: augustus 30, 2020
by InnerSelf Staff
De wegen die we tegenwoordig reizen zijn zo oud als de tijd, maar zijn nieuw voor ons. De ervaringen die we hebben zijn zo oud als de tijd, maar ze zijn ook nieuw voor ons. Hetzelfde geldt voor de ...
Als de waarheid zo vreselijk is dat het pijn doet, onderneem dan actie
by Marie T. Russell, InnerSelf.com
Te midden van alle verschrikkingen die tegenwoordig plaatsvinden, word ik geïnspireerd door de stralen van hoop die erdoorheen schijnen. Gewone mensen komen op voor wat goed is (en tegen wat fout is). Honkbalspelers, ...
Als je rug tegen de muur staat
by Marie T. Russell, InnerSelf
Ik hou van internet. Nu weet ik dat veel mensen er veel slechte dingen over te zeggen hebben, maar ik vind het geweldig. Net zoals ik van de mensen in mijn leven houd - ze zijn niet perfect, maar ik hou toch van ze.
InnerSelf-nieuwsbrief: augustus 23, 2020
by InnerSelf Staff
Iedereen kan het er waarschijnlijk over eens zijn dat we in vreemde tijden leven ... nieuwe ervaringen, nieuwe attitudes, nieuwe uitdagingen. Maar we kunnen worden aangemoedigd om te onthouden dat alles altijd in beweging is, ...
Vrouwen staan ​​op: word gezien, gehoord en onderneem actie
by Marie T. Russell, InnerSelf
Ik noemde dit artikel "Vrouwen staan ​​op: word gezien, gehoord en onderneem actie", en terwijl ik verwijs naar de vrouwen die in de onderstaande video's worden uitgelicht, heb ik het ook over ons allemaal. En niet alleen die ...