Onderwijs of isolatie? Moderne regels in een eeuwenoud spel

Onderwijs of isolatie? Moderne regels in een eeuwenoud spel

Scholen hebben een sterke invloed uitgeoefend op Amerikaanse jongeren, op goede en slechte manieren. Voor jongens heeft school een aantal problemen gecreëerd die de positieve aspecten ervan kunnen compenseren.

Voor een fascinerende kijk op de geschiedenis van het onderwijs in Amerika en de impact ervan op tieners, raad ik Thomas Hines boek ten zeerste aan De Opkomst en ondergang van de Amerikaanse tiener. Hine schildert een duidelijk beeld van de gebeurtenissen en veranderingen die hebben plaatsgevonden in onze opvoedingsfilosofieën, -systemen en -overtuigingen.

Ik raad ook het krachtige John Taylor Gatto aan Dumbing Us Down, met sterke opvattingen over een carrière in het lesgeven aan kinderen in de binnenstad. Gatto is genoemd New York City Teacher of the Year drie keer en kreeg een soortgelijke aanwijzing uit de staat New York, alleen om onmiddellijk daarna af te treden. Zijn verklaring voor die stap was dat zodra iedereen zijn technieken en theorieën over lesgeven zag, ze hem waarschijnlijk zouden moeten ontslaan voor zijn alternatieve aanpak. Zijn boek is een fascinerende kijk op het onderwijssysteem van iemand die spectaculaire resultaten behaalde met zeer moeilijke populaties kinderen.

The Traditional Public School System Backfiring voor sommige tieners

Als voorstander van onderwijs en leren in het algemeen, is het niet mijn bedoeling om het onderwijs te bagatelliseren, maar om erop te wijzen dat veel aspecten van onze onderwijssystemen niet werken of inderdaad terugslaan van hun oorspronkelijke bedoelingen. Mijn eigen carrière is gevuld met tieners die niet goed passen in het traditionele openbare schoolsysteem. Veel van de tieners met wie ik heb gewerkt, hebben het gevoel gehad mislukkingen te zijn voor hun prestaties op school, vooral die jongens die op weg zijn naar werk in een vak in plaats van naar de universiteit.

Ik heb begrepen dat het doel van "gestandaardiseerde" opleiding onwaarschijnlijk is, zo niet onmogelijk. Standaardisatie staat op gespannen voet met onze diverse cultuur, en de gestandaardiseerde tests die het onderwijssysteem aanhangt blijven ons onze culturele verschillen laten zien, ondanks onze inspanningen om iedereen op dezelfde tijd op dezelfde plek te krijgen. Door onze jeugd te dwingen om voornamelijk met kinderen van dezelfde leeftijd om te gaan, nemen we hun toegang tot diversiteit weg. Oudere jongens begeleiden geen jongere jongens en jongere jongens zien geen modellering van oudere jongeren. En deze benadering negeert volledig het ontwikkelingsstadium van de individuele jongen.

De evolutie van Amerika in de leerplicht gaat terug tot onze vroegste jaren als kolonisten. De meesten van ons zijn bekend met verhalen over het schoolgebouw waar alle leeftijden zich in één kamer bezig hielden, waarschijnlijk het beste schoolmodel in de buurt. Kinderen kregen basisvaardigheden te leren waarop ze hun hele leven konden bouwen wanneer dat nodig of gewenst was. Deze instelling maakte het mogelijk om mentor te worden en op te klimmen naar iemands persoonlijk record zonder te hoeven wachten op andere studenten om bij te praten.

Schooling toen en nu: van depressie tot repressie?

Onderwijs had het zelfs moeilijk om voet aan de grond te krijgen in Amerika. Het probleem was dat tieners thuis of op het werk eigenlijk als onvervangbaar werden beschouwd, het resultaat van een lange geschiedenis van bijdragen aan de samenleving en het gezin. De rol van tieners in onze samenleving is niet langer onmisbaar voor hun bijdrage aan het dagelijkse bestaan ​​van het gezin, om onverantwoordelijk en misplaatst te zijn. Of, zoals Hine beweert: "De belangrijkste reden waarom middelbare scholen nu bijna alle tieners inschrijven, is dat we ons niet kunnen voorstellen wat ze nog meer zouden kunnen doen."


Haal het laatste uit InnerSelf


Tijdens de depressie waren banen schaars en toen de New Deal werd geïmplementeerd, werd prioriteit gegeven aan wie er aan het werk ging. Vaders met meerdere kinderen kregen de eerste kans op een baan en vaders met minder of één kind waren de volgende op de lijst. Ze werden gevolgd door mannen met echtgenotes en ten slotte alleenstaande mannen, met mannelijke tieners die de laatste plaats hadden om te werken.

Volwassenen ontdekten al snel dat er nu iets moest gebeuren met deze nieuwe, onafhankelijke en niet-betrokken tieners, dus school was een geschikte plaats om ze vast te houden. De scheiding van tienerjongens van het reguliere werk liet hen open om hun eigen cultuur te creëren, waar we vandaag de dag nog maar al te bekend mee zijn.

De hele dag school werd de norm, en veel veranderingen werden aangebracht in schoolsystemen en leerplannen die een nieuwe focus op technologie weerspiegelden, een uitloop van de oorlog.

Zijn banen met witte kragen belangrijker dan blue-collar?

Onderwijs of isolatie? Moderne regels in een eeuwenoud spelKort na de Tweede Wereldoorlog leidde onze Westerse trend in de ontwikkeling van technologie en het ontluiken van bedienden tot de overtuiging dat kinderen meer zouden moeten leren dan ooit om in het leven te slagen. Hine citaten uit een artikel geschreven terug in 1934, waarin de National Education Association vroeg,

"Wat moeten we doen met onze jeugd tot de leeftijd van achttien of twintig wanneer onze beste technische ingenieurs en industriële experts zijn overeengekomen dat ze niet kunnen worden gebruikt in de industrie of de landbouw van de toekomst?"

Plotseling werd het werk op de werkvloer, zo lang de ruggengraat van Amerika, als ouderwets beschouwd in een steeds technologischer wordende samenleving. Vandaag gaat die trend door, terwijl we apparaten en hulpmiddelen creëren voor het uitvoeren van werk op de werkvloer, waardoor duizenden werknemers hun werk vaak kosten.

We doen beroepsgerichte testen met mijn risicovolle tieners. Wat we jaar na jaar hebben gevonden, is dat ze waarschijnlijk zullen uitgroeien tot vakmensen zoals mechanica, timmerlui, platenrots, metselaars, vrachtwagenchauffeurs, enzovoort. Wat me echt stoort, is dat ze meestal in het onderwijssysteem worden onderwezen dat dit niet goed genoeg is.

Tieners worden aangemoedigd en geëngageerd om de middelbare school af te maken, vervolgens naar de universiteit te gaan en een witte-boordenjob te krijgen die meer betaalt en gemakkelijker is voor het lichaam. Hoewel dat voor veel kinderen een goed advies kan zijn, blijven blauwe banen de ruggengraat van deze cultuur, en ik neem er aanstoot aan dat zoveel kinderen zich als mislukkelingen voelen omdat ze niet in staat zijn of niet bereid zijn naar de universiteit te gaan.

Ik weet niet hoe het met je zit, maar het maakt weinig uit of de persoon die mijn auto afbakent naar de universiteit gaat, of dat de man die mijn dak repareert of nieuw tapijt aanlegt, de universiteit of zelfs de middelbare school voltooit - zolang hij goed is in wat hij doet.

Overgenomen met toestemming van de uitgever,
Park Street Press, een impressie van Inner Traditions Inc.
© 2004, 2006 door Bret Stephenson. www.innertraditions.com


Dit artikel is aangepast met toestemming van hoofdstuk 6 van het boek:

Van jongens tot mannen: spirituele overgangsriten in een heerlijke tijd
door Bret Stephenson.

Van jongens tot mannen: spirituele overgangsriten in een heerlijke tijd door Bret Stephenson.Tienduizenden jaren over de hele wereld hebben samenlevingen te maken gehad met het opvoeden van adolescenten. Waarom hadden inheemse culturen nooit de behoefte aan jeugdhallen, woonbehandelcentra, stemmingsveranderende medicijnen of bootkampen? Hoe hebben ze de hoge incidentie van tienergeweld vermeden die Amerika ervaart? In Van jongens tot mannen, Bret Stephenson toont lezers dat oudere culturen de adolescentie niet op magische wijze hebben vermeden; in plaats daarvan ontwikkelden ze succesvolle rituelen en overgangsrituelen om tienerjongens te vormen tot gezonde jonge mannen.

Klik hier voor meer info of om dit boek op Amazon te bestellen.


Over de auteur

Bret Stephenson, auteur van From Boys to Men: Spiritual Rites of Passage in een heerlijke tijdBRET STEPHENSON is een adviseur van risicogroepen en risicovolle adolescenten en een facilitator voor mannengroepen. Naast zijn functie als uitvoerend directeur bij Labyrinth Center, een non-profitorganisatie in South Lake Tahoe die lessen en workshops over adolescentiekwesties voor tieners en volwassenen aanbiedt, ontwerpt en implementeert hij momenteel werkgelegenheid en ondernemende projecten voor tieners. Hij was presentator en spreker op het United Nations World Peace Festival en de World Children's Summit.

enafarzh-CNzh-TWnltlfifrdehiiditjakomsnofaptruessvtrvi

volg InnerSelf op

facebook-icontwitter-iconrss-icoon

Ontvang de nieuwste via e-mail

{Emailcloak = off}

VAN DE REDACTIE

Waarom Donald Trump de grootste verliezer van de geschiedenis zou kunnen zijn
by Robert Jennings, InnerSelf.com
Bijgewerkt 2 juli 20020 - Deze hele coronavirus pandemie kost een fortuin, misschien 2 of 3 of 4 fortuinen, allemaal van onbekende grootte. Oh ja, en honderdduizenden, misschien een miljoen mensen zullen sterven ...
Blue-Eyes vs Brown Eyes: hoe racisme wordt onderwezen
by Marie T. Russell, InnerSelf
In deze aflevering van Oprah Show uit 1992 leerde de bekroonde antiracistische activist en opvoeder Jane Elliott het publiek een harde les over racisme door te laten zien hoe gemakkelijk het is om vooroordelen te leren.
Er komt een verandering ...
by Marie T. Russell, InnerSelf
(30 mei 2020) Terwijl ik het nieuws bekijk over de gebeurtenissen in Philadelphia en andere steden in het land, doet mijn hart pijn voor wat er gebeurt. Ik weet dat dit deel uitmaakt van de grotere verandering die doorgaat ...
Een lied kan het hart en de ziel verheffen
by Marie T. Russell, InnerSelf
Ik heb verschillende manieren om de duisternis uit mijn hoofd te verwijderen wanneer ik merk dat het is binnengeslopen. Een daarvan is tuinieren of tijd doorbrengen in de natuur. De andere is stilte. Een andere manier is lezen. En een die ...
Mascotte voor de pandemie en het themalied voor sociale afstand en isolatie
by Marie T. Russell, InnerSelf
Ik kwam onlangs een nummer tegen en terwijl ik naar de teksten luisterde, dacht ik dat het een perfect nummer zou zijn als een "themalied" voor deze tijden van sociaal isolement. (Teksten onder de video.)