De opioïde-epidemie kost miljarden - en dat is slechts het topje van de ijsberg

De opioïde-epidemie kost miljarden - en dat is slechts het topje van de ijsberg
Elke staat draagt ​​de last van de opioïde crisis. Digitale levering / Shutterstock.com

De verwoestende gezondheidseffecten van de opioïde-epidemie zijn geweest goed gedocumenteerdmet meer dan 700,000 sterfgevallen door overdosis en miljoenen meer getroffen.

En Amerikanen leren meer elke dag over de rol die farmaceutische bedrijven en distributeurs speelden in overstromende dorpen en steden in het hele land met pijnstillers.

We weten echter relatief minder over de financiële kosten van de crisis. De afgelopen jaren zijn er verschillende onderzoeken naar voren gekomen die de nationale economische kosten van de epidemie ergens schatten US $ 53 miljard naar $ 79 miljard in een enkel jaar.

Maar gezien dat staten hebben de aanklacht geleid bij het aanklagen van opioïdenmakers met het doel een deel van hun eigen kosten terug te verdienen, wilden we meer specifiek weten hoe de crisis hun budgetten heeft geschaad. Dit is van cruciaal belang om te begrijpen wat ze kunnen herstellen van hun rechtszaken.

Dus we leidden een team van 20-onderzoekers in Penn State in a reeks studies die keek naar de verschillende manieren waarop staatsbegrotingen de last van de opioïde crisis hebben gedragen. Het resultaat is het eerste uitgebreide overzicht van de kosten van opioïden door de staat.

De hoge kosten van overdoses en behandeling

De meest prominente - en grootste - kosten zijn die in verband met medische zorg.

Hoewel voorafgaand studies hebben geschat de medisch kosten van misbruik van opioïden heeft geen enkele een uitgebreide verantwoording van de kosten voor de Medicaid-programma's van de staten opgeleverd. Deze kosten omvatten die in verband met overdoses, behandeling voor opioïd-gerelateerde aandoeningen en andere zorg die ze kunnen krijgen vanwege de daaruit voortvloeiende gevolgen voor de gezondheid zoals hepatitis C en HIV.


Haal het laatste uit InnerSelf


Ons team heeft de gegevens verwerkt van 17 stelt dat Medicaid databases claimt en vervolgens de gegevens extrapoleert om schattingen op nationaal niveau te maken. We schatten dat Medicaid-programma's over het algemeen ten minste $ 72 miljard hebben uitgegeven vanwege misbruik van opioïden van 1999 naar 2013, het meest recente jaar met beschikbare gegevens.

Op basis van een schatting van Medicaid-kosten van $ 8.4 miljard in 2013 schatten we dat staten sindsdien waarschijnlijk nog eens $ 40 miljard hebben uitgegeven, waardoor de totale rekening op minstens $ 112 miljard komt.

Lagere werkgelegenheid, minder belastinginkomsten

Naast effecten op gebruik in de gezondheidszorg, kan misbruik van opioïden ook leiden tot belangrijke dalingen in werkgelegenheid, wat op zijn beurt weer staten van verwachte belastinginkomsten kan beroven.

Met behulp jaar online belasting simulator en een bestaand onderzoek over het effect van personen die het personeel verlaten als gevolg van misbruik van opioïden, konden we inschatten hoeveel belastinginkomsten staten mogelijk hebben verloren.

We schatten dat staten mogelijk bijna $ 12 miljard aan belastinginkomsten hebben verloren van 2000 naar 2016 vanwege het effect van misbruik van opioïden op het arbeidsvermogen van personen. De lopende kosten bedragen ongeveer $ 700 miljoen per jaar, waardoor het geschatte totaal via 2018 op meer dan $ 13 miljard komt.

Er zijn andere kosten voor staten die geassocieerd zijn met een deel van de bevolking dat niet in staat is om te werken, zoals stijgende geschiktheid voor contante hulp, voedingsprogramma's, door de overheid gefinancierde ziektekostenverzekering en andere vangnetprogramma's.

Hoewel we geen goede gegevens beschikbaar hebben om schattingen te verstrekken, zullen dit voor de staten belangrijke kosten zijn om te overwegen.

De opioïde-epidemie kost miljarden - en dat is slechts het topje van de ijsberg
De kosten van het vervolgen en opsluiten van mensen die opioïden misbruiken, kunnen oplopen. AP Photo / Elise Amendola

Strafrechtelijke kosten

Strafrecht is een ander belangrijk onderdeel van opioïde-gerelateerde kosten voor staten.

Tot op heden hebben veel kostenstudies zich gericht op hoe degenen in de gevangenis of de gevangenis kan be niet in staat naar werk. Toch staten en lokale gemeenten besteden aanzienlijk middelen op arrestaties, rechtbanken en correcties die voortvloeien uit misbruik van opioïden.

Hoewel verschillende studies hebben geprobeerd om deze kosten te schatten, heeft geen enkele de volledige set van opioïde-gerelateerde strafrechtelijke kosten op het niveau van de staat grondig onderzocht. Vanwege de moeilijkheid om betrouwbare gegevens te verkrijgen, concentreerde ons team zich op Pennsylvania. We schatten dat, van 2007 tot 2016, de opioïde crisis het strafrechtssysteem in de staat $ 526 miljoen heeft gekost.

Deze cijfers zijn zeer variabel van jaar tot jaar en tussen alle staten, waardoor het erg moeilijk is om een ​​uitgebreide, landelijke schatting te maken. Gezien het feit dat Pennsylvania zowel een grote bevolking heeft als is ongewoon hard geraakt door de opioïde crisis zijn de kosten in Pennsylvania waarschijnlijk hoger dan gemiddeld.

De schattingen van Pennsylvania tonen echter aan dat de kosten hoog zijn en waarschijnlijk ver in de nationale miljarden dollars zullen oplopen.

De opioïde-epidemie kost miljarden - en dat is slechts het topje van de ijsberg
Kinderen worden getroffen door de verslavingen van hun geliefden - en staten betalen ervoor. AP Photo / David Goldman

Zorgen voor kinderen

Hoewel veel van de aandacht is gericht op die misbruik van opioïden, een van de bevolking het zwaarst getroffen door opioïde misbruik zijn kinderen.

Het is aangetoond dat misbruik van opioïden leidt tot verhoogde interventies van het welzijn van de staat en van kinderen bescherming agentschappen. Hoewel de gegevens beperkt blijven, heeft ons team een ​​modelleringsbenadering gebruikt om aan te tonen dat misbruik van opioïden kan worden geassocieerd met $ 2.8 miljard aan kosten voor het kinderwelzijnssysteem in alle staten van 2011 tot 2016.

Bovendien kunnen baby's van moeders die prenataal opioïden gebruiken worden geboren met ontwenningsverschijnselen - namelijk neonataal onthoudingssyndroom - waarvoor aanzienlijke zorg. De effecten van neonataal onthoudingssyndroom en de bijbehorende kosten kunnen nog lang aanhouden, omdat getroffen kinderen mogelijk veel speciale hulpmiddelen nodig hebben.

Gegevens in dit gebied zijn inherent moeilijk te identificeren in elke staat. Echter, we hebben gevonden dat voor een cohort van kinderen geboren met neonataal onthoudingssyndroom in Pennsylvania in 2015 de extra kosten voor het bieden van speciale onderwijsdiensten mogelijk ongeveer $ 8.3 miljoen zouden zijn geweest. Een zeer ruwe schatting van de landelijke kosten zou in de marge van minstens $ 50 miljoen per jaar liggen.

Topje van de ijsberg

Gezamenlijk hebben onze studies ongeveer $ 85 miljard aan geschatte financiële kosten gemoeid met de staatsbegrotingen gedurende de in elk daarvan geïdentificeerde perioden. Na extrapolatie van dat om de kosten via 2018 te dekken, denken we dat het totaal ten minste ongeveer $ 130 miljard bedraagt, met een lopende rekening van $ 6 miljard tot $ 10 miljard elk jaar.

Hoewel deze cijfers misschien lager zijn dan sommige andere schattingen omvatten bredere economische kosten or kan geen rekening houden met variaties van jaar tot jaar komt het erop neer dat onze gegevens aantonen dat staten in deze crisis een zeer hoge financiële last dragen.

Onze schattingen bieden ook een benchmark die staten in rechtszaken kunnen gebruiken, omdat ze proberen deze kosten terug te verdienen om de lopende kosten te helpen dekken die verband houden met het inperken en beëindigen van de epidemie - en geven aan waarom zo veel opioïde fabrikanten zijn faillissement.

Toch is onze analyse slechts het topje van de ijsberg, omdat deze alleen de kosten voor de regeringen van de staten dekt en de bredere economische kosten van de crisis uitsluit. Individuen en hun families hebben ook enorm geleden en dragen waarschijnlijk nog hogere kosten - zowel financieel als emotioneel.The Conversation

Over de Auteurs

Joel Segel, universitair docent gezondheidsbeleid en -beleid, Pennsylvania State University; Douglas L. Leslie, hoogleraar volksgezondheidswetenschappen en psychiatrie, Pennsylvania State University; Gary Zajac, directeur van het Criminal Justice Research Center, Pennsylvania State University; Max Crowley, universitair docent Human Development and Family Studies, Pennsylvania State University, en Paul L. Morgan, Eberly Fellow, Professor Education and Demography, and Director of the Centre for Educational Disparities Research, Pennsylvania State University

Dit artikel is opnieuw gepubliceerd vanaf The Conversation onder een Creative Commons-licentie. Lees de originele artikel.


Aanbevolen boeken: Gezondheid

Vers fruit reinigenFresh Fruit Cleanse: Detox, afvallen en herstellen van uw gezondheid met Nature's Most Delicious Foods [Paperback] door Leanne Hall.
Afvallen en je gezond voelen terwijl je je lichaam van gifstoffen schoonmaakt. Vers fruit reinigen biedt alles wat je nodig hebt voor een gemakkelijke en krachtige ontgifting, inclusief programma's van dag tot dag, overheerlijke recepten en advies voor het overschakelen van de reini- ging.
Klik hier voor meer info en / of om dit boek op Amazon te bestellen.

Gedijen FoodsThrive Foods: 200 Plant-Based Recepten voor Peak Health [Paperback] door Brendan Brazier.
Voortbouwen op de stressverminderende, gezondheidsbevorderende voedingsfilosofie geïntroduceerd in zijn veelgeprezen veganistische voedingsgids Thrive, professionele Ironman-triatleet Brendan Brazier richt nu zijn aandacht op je bord (ontbijtkom en lunchplateau).
Klik hier voor meer info en / of om dit boek op Amazon te bestellen.

Death by Medicine van Gary NullDeath by Medicine van Gary Null, Martin Feldman, Debora Rasio en Carolyn Dean
De medische omgeving is een doolhof geworden van in elkaar grijpende raden van bestuur van bedrijven, ziekenhuizen en overheden, geïnfiltreerd door de farmaceutische bedrijven. De meest toxische stoffen worden vaak als eerste goedgekeurd, terwijl mildere en meer natuurlijke alternatieven om financiële redenen worden genegeerd. Het is de dood door medicijnen.
Klik hier voor meer info en / of om dit boek op Amazon te bestellen.


die
enafarzh-CNzh-TWnltlfifrdehiiditjakomsnofaptruessvtrvi

volg InnerSelf op

facebook-icontwitter-iconrss-icoon

Ontvang de nieuwste via e-mail

{Emailcloak = off}

VAN DE REDACTIE

InnerSelf-nieuwsbrief: september 6, 2020
by InnerSelf Staff
We zien het leven door de lenzen van onze waarneming. Stephen R. Covey schreef: "We zien de wereld, niet zoals ze is, maar zoals we zijn - of zoals we geconditioneerd zijn om haar te zien." Dus deze week bekijken we enkele ...
InnerSelf-nieuwsbrief: augustus 30, 2020
by InnerSelf Staff
De wegen die we tegenwoordig reizen zijn zo oud als de tijd, maar zijn nieuw voor ons. De ervaringen die we hebben zijn zo oud als de tijd, maar ze zijn ook nieuw voor ons. Hetzelfde geldt voor de ...
Als de waarheid zo vreselijk is dat het pijn doet, onderneem dan actie
by Marie T. Russell, InnerSelf.com
Te midden van alle verschrikkingen die tegenwoordig plaatsvinden, word ik geïnspireerd door de stralen van hoop die erdoorheen schijnen. Gewone mensen komen op voor wat goed is (en tegen wat fout is). Honkbalspelers, ...
Als je rug tegen de muur staat
by Marie T. Russell, InnerSelf
Ik hou van internet. Nu weet ik dat veel mensen er veel slechte dingen over te zeggen hebben, maar ik vind het geweldig. Net zoals ik van de mensen in mijn leven houd - ze zijn niet perfect, maar ik hou toch van ze.
InnerSelf-nieuwsbrief: augustus 23, 2020
by InnerSelf Staff
Iedereen kan het er waarschijnlijk over eens zijn dat we in vreemde tijden leven ... nieuwe ervaringen, nieuwe attitudes, nieuwe uitdagingen. Maar we kunnen worden aangemoedigd om te onthouden dat alles altijd in beweging is, ...