De invloed van het ego verminderen ... voor ons hoogste goed

De invloed van het ego verminderen ... voor ons hoogste goed
Afbeelding door Josch13 


Verteld door Lawrence Doochin.

Videoversie

Voor wat zal het zijn winst een man,
als hij 
zal het geheel winnen wereld, maar verlies zijn ziel?"
                                                                             --  
JEZUS

We hebben allemaal een keuze, en laten we duidelijk zijn wat die keuze is. Zullen we onze intentie en onze persoonlijke wil bepalen om eenheid, genezing en een collectief groter goed te bevorderen? Of zullen we het instellen om onszelf en bepaalde individuen of speciale belangengroepen waartoe we behoren ten goede te komen?

Martin Luther King Jr. vertelde ons dat:

"Ieder mens moet beslissen of hij in het licht van creatief altruïsme of in de duisternis van destructief egoïsme zal wandelen."

Als we het ego en eigenbelang kiezen, opereren we vanuit een zeer beperkt perspectief. Het kan tijdelijk zijn verschijnen dat we hebben gewonnen en dat we al deze rijkdom of macht en controle hebben vergaard, maar we hebben echt verloren. We hebben de kans gemist om het doel te vervullen waarvoor ons hogere zelf hier kwam, omdat het hier niet kwam om veel geld te verdienen of om mensen ons op een voetstuk te laten zetten. Deze dingen kunnen de voertuigen zijn waardoor we leren en onthouden, maar ze zijn slechts een middel om een ​​doel te bereiken.

We hebben ook een kans gemist om een ​​licht voor en in dienst van anderen te zijn, wat het krachtigste en meest vreugdevolle wat we kunnen doen. Een licht zijn haalt ons uit angst. Dit is een van de belangrijkste doelen van onze ervaring op aarde, en terwijl we dit doen, ontvangen we het honderdvoudig terug, want we zijn één. We moeten in de macht staan, en vooral de verantwoordelijkheid, van wie we werkelijk zijn als onderdeel van één geheel.

Het ego = oordeel en vergelijking

Het ego werkt door middel van oordeel en vergelijking. Wees bijvoorbeeld getuige van onze eerste gedachten wanneer we iemand voor het eerst ontmoeten of zien. We benoemen ze meestal op verschillende manieren, waarbij we oordelen over hoe ze eruitzien, hoe ze spreken, hoe ze te snel of te langzaam rijden (we kijken allemaal om te zien wie de auto bestuurt).

Het ego moet alles labelen of categoriseren om zich veilig te voelen. Het vergelijkt, en het resultaat is dat we ons beter voelen dan de andere persoon of groep - we hebben meer geld, zien er beter uit of zijn slimmer dan deze persoon. Of we voelen ons slechter als we tegen onszelf zeggen: "Mijn lichaam is dik in vergelijking met haar lichaam." In eenheid is alles gelijk. We waarderen verschillen terwijl ze weten dat ze slechts een uiterlijk zijn.

Als we het vergelijken met anderen, zullen we bang zijn omdat we nooit tevreden kunnen zijn met wie we zijn. Een van de meest schadelijke manieren die we vergelijken, is met ons jongere zelf, vooral hoe ons lichaam vroeger was of hoe onze hersenen beter functioneerden. Naarmate we ouder worden, speelt dit soort vergelijking in op verschillende angsten, waaronder onze angst dat we niet goed genoeg zijn zoals we zijn en onze angst voor de dood.

Het ego is altijd in angst. Het heeft antwoorden nodig of het zal in een grotere angst verkeren, dus het dwingt de geest om met een oplossing te komen. Dit is een van de redenen waarom we voortdurend in onze gedachten blijven.


 Ontvang de nieuwste via e-mail

Wekelijks tijdschrift Dagelijkse inspiratie

Het ego = grieven en schuldgevoel

Het ego voedt zich ook met grieven. Het heeft rechtvaardige woede. Het wil blijven in wrok, bitterheid, woede, zelfoordeel, zelfmedelijden en trots. Let op je gedachten, want het ego is altijd op zoek naar iets om te oordelen of om je zorgen over te maken.

Het ego houdt ook van schuld en angst, en deze zijn een grondbeginsel van de westerse religie geworden, hoewel ze niet van God zijn. Het ego gebruikt angst en schuldgevoel om situaties onder controle te krijgen en zijn agenda te bereiken. Het ego identificeert zich met het lichaam en ziet anderen alleen als lichamen, niet als geest, wat de basis vormt voor een illusoir geloof in scheiding. Daarom willen mensen dat hun lichaam er jong uitziet en we hebben een overvloed aan producten, waaronder plastische chirurgie voor letterlijk elk lichaamsdeel, om aan deze ongezonde behoefte te voldoen. Het is onze taak om langs het lichaam te kijken om het hogere zelf binnenin te zien, want dit is wat echt is.

Onze geest rust in volmaakte vrede en zekerheid en heeft niets extra nodig. Het ego is altijd op zoek naar het volgende om het tevreden te stellen. Dit is een vruchteloze zoektocht, want er is geen doel dat eraan voldoet en we zullen op deze manier nooit geluk vinden. Zo willen miljardairs meer rijkdom vergaren, pro-atleten meer prijzen, professionals meer erkenning en verslaafden meer drugs. Dit is een van de redenen waarom maar weinigen de tijd nemen om stil te worden en zichzelf op een dieper niveau te leren kennen.

Het ego = een zoektocht naar geluk

Ik wil onderscheid maken tussen de termen geluk en vreugde. Dit is een belangrijk onderscheid, aangezien geluk gerelateerd is aan ego-verlangens, en daarom komt het en gaat het. We zijn blij als de aandelenmarkt stijgt of ons team wint, maar we zijn depressief als de aandelenmarkt daalt of ons team verliest. We moeten uit deze achtbaan komen, want het is niet de bedoeling dat we ons leven leiden.

Vreugde daarentegen is intrinsiek. We kunnen een plek bereiken waar we het de hele tijd voelen, zelfs onder moeilijke levensomstandigheden.

Ons ego heeft geen controle over ons en staat ook niet los van ons. Ze zijn een bijproduct van wat nodig is om in deze aardse realiteit te bestaan, maar ze zijn gemaakt van en bestaan ​​alleen in het oordeel. Ze bestaan ​​op een fundament van drijfzand en daarom zijn ze onstabiel. De meesten van ons laten ons leven besturen door het ego, in plaats van ons te laten leiden door de diamant van binnen.

Lange tijd dacht ik dat ik mijn ego moest overwinnen om de spirituele idealen te bereiken waarin ik wilde werken, en ik veroordeelde mezelf als ik niet het gevoel had dat ik aan mijn normen voldeed. Maar het was mijn ego dat over mijn ego oordeelde, aangezien onze geest niet oordeelt.

Het ego = scheiding

Als we het valse loslaten, komt onze geest van nature op de voorgrond van ons bewustzijn. Onze geest is eeuwig en het fundament is een rots. Als we ons de hele tijd depressief, angstig of angstig voelen, komt dat omdat we onze identiteit uitsluitend zien als op het ego gebaseerd, wat een beangstigende en onstabiele plek is om te zijn. In die ruimte geloven we dat alles van ons gescheiden is en voelen we ons echt alleen. De Dalai Lama heeft dit goed toegelicht:

“Te veel egocentrische houding, zie je, brengt, zie je, isolatie. Resultaat: eenzaamheid, angst, woede. De extreme egocentrische houding is de bron van lijden. ”

Als we geloven dat iets van ons gescheiden is, zijn we er bang voor en proberen we het onder controle te houden, zodat we veilig kunnen blijven. Dit speelt zich collectief op een extreme manier af in de verschijning van de wereld, die is afgedaald in chaos en waanzin omdat er veel mensen zijn die angstig, hebzuchtig en machtsmisbruik zijn.

Het zakendoen is slechts het geheel van alle individuele ego's van zijn werknemers. Als het energieke hoofd van het bedrijf, als de CEO sterk egocentrisch is, zal het bedrijf dit ook weerspiegelen, aangezien er een cultuur van angst en gebrek aan integriteit zal zijn. Het zal zoveel mogelijk middelen verzamelen en oppotten en werknemers en leveranciers behandelen als roerend goed. Als de CEO of eigenaar meer vanuit een eenheidsperspectief komt, dan zal het bedrijf dit weerspiegelen.

De invloed van het ego verminderen

Ieder van ons wordt gevraagd om de invloed van het ego te verminderen, om op een eenhartige manier te kijken. Er wordt van ons gevraagd om vanuit een open hart te leven en ons begrip te vergroten, zodat we de rol kunnen vervullen die we moeten spelen om de wereld te helpen. We doen dit met vergeving, omdat we gelegenheid na gelegenheid krijgen om dit in praktijk te brengen.

We moeten willen, en actief eraan werken om de invloed van het ego te verminderen door te vergeven, verontschuldigingen aan te bieden, verantwoordelijkheid te nemen, toe te geven dat we niet gelijk hebben, gelukkig te willen zijn in plaats van gelijk te hebben, bitterheid en wrok los te laten, niet te spreken als we boos zijn, en door onze emoties overweldigen ons. Dit kan soms moeilijk zijn, maar we moeten onze wil oproepen en die doorzetten.

Een sterke geest wordt zeer geprezen in de westerse samenleving en terecht, maar het moet in evenwicht zijn met het hart en de innerlijke leiding. Dit is zeldzaam. Een overgrote meerderheid van de mensen neemt beslissingen vanuit een onbewuste plaats, wat betekent dat de beslissingen vaak niet in overeenstemming zijn met hun innerlijke waarheid en dus zinloos zijn.

Het beste dat we kunnen begrijpen, is dat we niets begrijpen. Dit opent ons om hogere leiding te ontvangen, aangezien we nu vanuit nederigheid opereren. Nederigheid is het tegenovergestelde van het ego.

Wees niet bang om het niet te weten. We moeten eerst bereid zijn om het niet te weten voordat we begeleiding kunnen krijgen. Dan hebben we alle antwoorden die we nodig hebben, en ze zullen zowel voor ons hoogste goed zijn als voor het hoogste goed van iedereen die door onze beslissingen wordt beïnvloed.

Wanneer we uitsluitend door de lens van het ego opereren, zijn we egocentrisch en kijken we alleen naar wat we kunnen verwerven. Als we gecentreerd zijn in ons hogere zelf, zijn we egocentrisch en kijken we altijd naar wat we kunnen geven. Helen Keller instrueerde ons: "Niemand heeft het recht om geluk te consumeren zonder het te produceren."

We proberen het ego niet te verpletteren. Zoals alles maakt het deel uit van het geheel. Ons doel is om zijn invloed te verminderen en zijn stem te horen als slechts een klein deel van ons in plaats van als de enige stem.

Als we in een staat van flow zijn, wordt de logische geest van het ego als een hamer die wordt opgepakt wanneer dat nodig is en vervolgens wordt neergelegd. Beslissingen worden genomen vanuit een hogere plaats in ons, en dan gebruiken we de denkgeest om erachter te komen welke logistiek nodig is om de beslissing uit te voeren.

HOOFD TAKEAWAY

Het ego opereert uitsluitend vanuit angst en heeft zijn eigen agenda,
die niet ons hoogste goed dient.

?

Op welke manieren kun je de invloed van het ego beter beperken
en je geest naar voren laten komen?


Copyright 2020. Alle rechten voorbehouden.
Uitgever: One-Hearted Publishing.

Artikel Bron

Een boek over angst: je veilig voelen in een uitdagende wereld
door Lawrence Doochin

Een boek over angst: je veilig voelen in een uitdagende wereld door Lawrence DoochinZelfs als iedereen om ons heen bang is, hoeft dit niet onze persoonlijke ervaring te zijn. Het is de bedoeling dat we in vreugde leven, niet in angst. Door ons mee te nemen op een boomtopreis door kwantumfysica, psychologie, filosofie, spiritualiteit en meer, Een boek over angst geeft ons tools en bewustzijn om te zien waar onze angst vandaan komt. Als we zien hoe onze geloofssystemen zijn gecreëerd, hoe ze ons beperken en waar we aan gehecht zijn geraakt, creëert angst, zullen we onszelf op een dieper niveau leren kennen. Dan kunnen we verschillende keuzes maken om onze angsten te transformeren. Het einde van elk hoofdstuk bevat een voorgestelde eenvoudige oefening die snel kan worden gedaan, maar die de lezer onmiddellijk in een hogere staat van bewustzijn zal brengen over het onderwerp van dat hoofdstuk.

Voor meer info en / of om dit boek te bestellen, klik hier.

Over de auteur

Lawrence DoochinLawrence Doochin is een auteur, ondernemer en toegewijde echtgenoot en vader. Als overlevende van schrijnend seksueel misbruik in de kindertijd, reisde hij een lange reis van emotionele en spirituele genezing en ontwikkelde hij een diepgaand begrip van hoe onze overtuigingen onze realiteit creëren. In de zakenwereld heeft hij gewerkt voor, of in verband gebracht met ondernemingen, van kleine startups tot multinationale ondernemingen. Hij is de medeoprichter van HUSO-geluidstherapie, die krachtige genezende voordelen biedt aan individuen en professionals over de hele wereld. Bij alles wat Lawrence doet, streeft hij ernaar een hoger goed te dienen. Zijn nieuwe boek is Een boek over angst: je veilig voelen in een uitdagende wereld. Meer informatie op LawrenceDoochin.com.

Meer boeken van deze auteur.
  
 

Meer artikelen van deze auteur

Dit vind je misschien ook leuk

Nieuwe attitudes - nieuwe mogelijkheden

InnerSelf.comClimateImpactNews.com | InnerPower.net
MightyNatural.com | WholisticPolitics.com | InnerSelf Market
Copyright © 1985 - 2021 InnerSelf Publications. Alle rechten voorbehouden.