Verminder uw voedselverspilling om geld te besparen, de gezondheid te verbeteren en de CO2-uitstoot te verminderen

Verminder uw voedselverspilling om geld te besparen, de gezondheid te verbeteren en Co2-emissies te verminderen
Onderzoek toont aan dat het gemiddelde Canadese huishouden per week ongeveer drie kilogram (of bijna zes pond) vermijdbaar voedselverspilling genereert. (Shutterstock)

Voedselverspilling is duur - en niet alleen dollars en centen. Voedselverspilling heeft ook aanzienlijke gevolgen voor het milieu en de gezondheid.

Sommige schattingen suggereren dat tot 50 procent van de voedselverspilling in Canada wordt op huishoudniveau gegenereerd. Dus wat betekent dit voor een individueel gezin?

Om deze vraag te beantwoorden heeft ons team van onderzoekers van de Universiteit van Guelph de aankoop, consumptie en verspilling van gezinnen met jonge kinderen.

Van elke familie verzamelden we huishoudelijk afval - inclusief hun recycling, afval en organische stoffen - gedurende een periode van vier weken.


 Ontvang de nieuwste via e-mail

Wekelijks tijdschrift Dagelijkse inspiratie

Vervolgens hebben we elk afzonderlijk item gescheiden en gewogen. Voedselproducten werden geclassificeerd als vermijdbaar (op een bepaald moment eetbaar) of onvermijdelijk (denk aan bananenschillen en kippenbotten).

Een verspilde gezondheidskans

Het gemiddelde huishouden in onze studie genereerde ongeveer drie kilo (of bijna zes pond) vermijdbaar voedselverspilling per week. Groenten en fruit maakten het grootste deel van dit afval uit, gevolgd door brood en granen.

Verminder uw voedselverspilling om geld te besparen, de gezondheid te verbeteren en de CO2-uitstoot te verminderen
auteur voorzien

Om te begrijpen wat drie kilogram vermijdbare voedselverspilling ons kost, hebben we de voedingsverliezen, de waarde van de dollar en de milieu-impact van wat werd weggegooid onderzocht.

In onze studie vertegenwoordigde een week vermijdbaar huishoudelijk voedselverspilling:

  1. 3,366 calorieën. Dit is de aanbevolen dagelijkse calorie-inname voor 1.7-kinderen of 2.2-volwassenen. Dat komt overeen met vijf maaltijden voor volwassenen, of zeven verspilde kindermaaltijden per week.

  2. $ 18.01. Een extra $ 18 per week in de zak van een gezin kan een lange weg gaan. Meer dan een jaar is dat bijna $ 1,000!

  3. 23.3 kilogram CO2. Dit komt overeen met 1.2 ton kooldioxide per jaar - een kwart van de uitstoot van een auto die een jaar lang wordt gereden, of 2.8 vaten olie verbruikt.

  4. 5,000 liter water. Overweeg dat de gemiddelde douche van vijf minuten verbruikt 35 liter water. Verspilde vermijdbare etenswaren vertegenwoordigden bijna 143 douches per week.

Het verspilde voedsel vertegenwoordigde ook aanzienlijke verliezen aan vezels, magnesium, calcium, vitamine D, vitamine B12, vitamine C en vitamine A - alle voedingsstoffen die vaak hieronder worden geconsumeerd aanbevolen inname niveaus. In dit geval vormden verspilde groenten en fruit een belangrijke gemiste gezondheidskans.

Verminder uw voedselverspilling om geld te besparen, de gezondheid te verbeteren en de CO2-uitstoot te verminderen
auteur voorzien

Hoewel de statistieken betreffen, is het goede nieuws dat gezinnen eenvoudige stappen kunnen nemen om voedselverspilling te voorkomen. Hier zijn onze top vier tips voor het voorkomen van huishoudelijk voedselverspilling:

1. Plan je maaltijden

Je maaltijden plannen is een van de meest effectieve manieren om voedselverspilling te voorkomen. Door uw gezin georganiseerd te houden, kunt u ook helpen om gezonde eetgewoonten te behouden en geld te besparen op boodschappen.

Houd als eerste stap een doorlopende lijst op de koelkast. Noteer items als je ze opraakt of terwijl je aan het plannen bent.

Inspecteer vervolgens uw koelkast en voorraadkast en baseer uw maaltijden op voedsel dat eerst moet worden opgebruikt. Bananen worden vlekkerig? Plan om bananenbrood te maken, of schil ze en gooi ze in de vriezer voor gebruik in ontbijt smoothies op een drukke ochtend.

Overweeg ten slotte je schema voor de komende week. Als het lijkt op een drukke week, is het OK om uit eten te gaan. Pas uw maaltijdplan aan en koop minder voedsel. Vergeet niet dat u niet elke maaltijd hoeft te plannen. Planning voor vier of vijf maaltijden zorgt voor flexibiliteit en onverwachte restjes.

2. Betrek het hele gezin erbij

Het hele gezin betrekken is een win-win. Kinderen leren essentiële voedselvaardigheden en eten vaker de maaltijden die u bereidt omdat ze hebben geholpen het te maken. Als het op de maaltijd zelf aankomt, laat dan familieleden zichzelf bedienen, zodat iedereen de porties krijgt die ze willen.

Verminder uw voedselverspilling om geld te besparen, de gezondheid te verbeteren en de CO2-uitstoot te verminderen
Kinderen betrekken bij het koken kan gezinsverspilling helpen verminderen. (Shutterstock)

Kieskeurige eters kunnen echter moeilijk te plannen zijn. Onderzoek toont aan dat het kan duren 10 tot 15 blootstellingen voor een kind om nieuw voedsel te accepteren. Begin dus met kleine porties en bied meer wanneer uw kind geïnteresseerd is. En word creatief met die nauwelijks aangeraakte porties! Overgebleven groenten kunnen worden gebruikt in een wokgerecht en puree kan worden ingevroren en toegevoegd aan pastasaus of soep. Fruit kan worden bewaard voor de snack van morgen of worden ingevroren voor smoothies.

3. Bewaar je eten voor het laatst

De manier waarop we ons voedsel bewaren kan hebben een grote impact op hoe lang het duurt. Het is belangrijk om ervoor te zorgen dat uw koelkast is ingesteld tussen 0-4C om de versheid van uw voedsel te garanderen. Houd melk en andere zuivelproducten buiten waar de temperatuur het warmst is.

Wist je dat de verstelbare hendels op de laden in je koelkast de luchtvochtigheid veranderen? Als uw koelkast deze hendels heeft, stelt u er een in op hoog en een op laag. De lade met hoge luchtvochtigheid voorkomt dat er lucht binnenkomt en is de beste plek voor groenten die willen wortelen, bladgroenten en paprika's. De lade met lage luchtvochtigheid is een ideaal huis voor groenten en fruit zoals appels, champignons, sinaasappels en druiven.

4. Schommel met het voedsel dat je hebt

Ons team heeft een gratis kookboek om het meeste uit het voedsel te halen dat je koopt. Met het oog op drukke gezinnen zijn de recepten in ons kookboek niet alleen lekker, maar ook snel en gemakkelijk te bereiden.

Ons kookboek maakt het bereiden van maaltijden eenvoudig met recepten die twee maaltijden tegelijk maken. De instructies zijn flexibel door tal van ingrediëntenopties aan te bieden om u te helpen gebruik te maken van het voedsel dat u al hebt.

Ten slotte gebruiken veel van de recepten hele ingrediënten, van boven naar beneden, zodat je geen halve prei overhoudt die uiteindelijk zijn weg vindt naar de compost.

Over de auteurs

Kathryn Walton, Geregistreerde diëtist, onderzoeker, Universiteit van Guelph en Molly Gallant, Onderzoeksmedewerker, Universiteit van Guelph

Dit artikel is opnieuw gepubliceerd vanaf The Conversation onder een Creative Commons-licentie. Lees de originele artikel.

books_nutrition

Dit vind je misschien ook leuk

BESCHIKBARE TALEN

Engels Afrikaans Arabisch Versimpeld Chinees) Chinese traditionele) Deens Nederlands Filippijns Fins Frans Duits Grieks Hebreeuws Hindi Hongaars Indonesian Italiaans Japanse Korean Malay Norwegian Perzisch Pools Portugees Roemeense Russian Spaans swahili Swedish Thai Turks Oekraïens Urdu Vietnamees

volg InnerSelf op

facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram pictogrampintrest pictogramrss-pictogram

 Ontvang de nieuwste via e-mail

Wekelijks tijdschrift Dagelijkse inspiratie

Nieuwe attitudes - nieuwe mogelijkheden

InnerSelf.comClimateImpactNews.com | InnerPower.net
MightyNatural.com | WholisticPolitics.com | InnerSelf Market
Copyright © 1985 - 2021 InnerSelf Publications. Alle rechten voorbehouden.