Kan Facebook u helpen om uw huis duurzamer te maken?

Kan Facebook u helpen om uw huis duurzamer te maken?

Facebook is altijd controversieel geweest, en veel gebruikers maakten zich zorgen over hoe de informatie die ze plaatsen kan worden gebruikt. De laatste tijd is ook de kritiek op sociale media bekritiseerd de verspreiding van nepnieuws bevorderen.

Maar in de afgelopen 18-maanden heb ik geleerd dat de technologie van Facebook-groepen een effectieve manier biedt voor mensen om samen te werken aan gemeenschappelijke belangen - in mijn geval over het verbeteren van de duurzaamheid van onze huizen en levensstijlen.

Als onderdeel van een onderzoeksproject, Ik heb een openbare Facebook-groep gemaakt waar leden aanvankelijk a bespraken en decodeerden bijzonder geavanceerde ruimteverwarmings-warmtepomp (ook bekend op het vasteland van Australië als een omgekeerde cyclus airconditioner). Voorspelbaar, onze discussies snel uitgebreid met andere aspecten van huishoudkunde, esthetiek, comfort en duurzaamheid.

Vandaag wordt de groep gebeld Mijn efficiënte elektrische woning. Het lidmaatschap is de afgelopen twee maanden verdubbeld. Het bevat nu meer dan 550-mensen, uit alle landen en gebieden van Australië, maar ook uit Nieuw-Zeeland en andere landen.

Het is wereldwijd, maar het kan snel lokaal worden. Onlangs stelde een lid dat in de buurt van Cairns, Queensland woonde, enkele vragen over zonnepanelen en tropische zwembaden. Kort daarna stemde een ander lid, ook uit rond Cairns, in met (hopelijk!) Het antwoord.

Mijn efficiënte elektrische woning

Ons aangegeven doel is dat groepsleden methoden van ruimteverwarming, waterverwarming en koken bespreken elektriciteit gebruiken in plaats van fossiel gas of hout. Onze focus op elektriciteit erkent een toekomst waarin hernieuwbare energie is de brandstof bij uitstek, of het nu afkomstig is uit een centraal of wijkraster, of thuis wordt gegenereerd en opgeslagen.

Als een "publiek"Groep, miljoenen Facebook-gebruikers van overal ter wereld kunnen ons vinden en passief onze discussies observeren. Voor diegenen die actiever willen deelnemen, kunnen leden door lid te worden (door een verzoek aan de groepsbeheerder in te dienen) vragen stellen, beantwoorden, informatie plaatsen en meldingen over de activiteit van onze groep ontvangen. Sommige van onze leden behoren tot tientallen Facebook-groepen, maar voor anderen, zoals ik, was My Efficient Electric Home hun allereerste.


Haal het laatste uit InnerSelf


Wij zijn niet de enige internetgroep om duurzaamheid en energie-efficiëntie te bespreken. Verschillende online bronnen zoals de Whirlpool-forum bestaat al jaren en behandelt onderwerpen variërend van computersoftware tot reizen. Gemodereerde sites zoals de Alternative Technology Association en Keuze hebben huis-duurzaamheid onderwerpen behandeld.

En natuurlijk mogen we de honderden opmerkingen van lezers van. Niet vergeten mijn vorige huis-energiegerelateerde artikelen hier op The Conversation. Een aantrekking van Facebook op eenvoudigere prikborden is Facebook's brede scala aan functies.

Hoe het werkt

Leden van onze Facebook-groep kunnen foto's, video's, gegevensbestanden van energieverbruik of opwekking uploaden, onderzoeksrapporten, handleidingen voor apparaten, energierekeningen en brieven van nutsbedrijven, links naar andere sites, relevante nieuwsartikelen en meer.

Facebook's techniek van "oprollen" en "cascading-down" discussiedraden betekent dat onderwerpen van minder interesse snel wegvallen van onmiddellijk zicht (hoewel ze nooit verloren gaan). Maanden oude discussies kunnen gemakkelijk opnieuw worden opgewekt wanneer een lid een nieuwe opmerking of vraag toevoegt. Onderwerpen zoals ruimteverwarming kunnen bijvoorbeeld tijdens de zomermaanden inactief zijn, maar worden dan front-of-mind wanneer de winter nadert weer.

In tegenstelling tot sommige andere discussiefora, moedigen we commerciële contacten en transacties aan (die uiteindelijk door de klant en verkoper offline worden gehaald) en daaropvolgende feedback. Ik heb onlangs de beschikbare gegevens binnen onze groep ontgonnen en vastgesteld dat onze discussies mogelijk meer dan A $ 400,000 aan ledenaankopen hebben beïnvloed. En we kunnen alleen maar gissen naar het aantal andere kijkende huisbewoners die zijn beïnvloed door onze openbaar zichtbare discussies.

Dat gezegd hebbende, niet elke discussiethread op onze site draait om handelstransacties of om te kiezen welke apparaten te kopen. Onderzoekers hebben ondervroeg onze groep om inzicht te krijgen in de standpunten en meningen van ons lidmaatschap. Sommige leden moedigen anderen aan hun huiservaring te gebruiken om samen overheden in te zetten voor meer progressief beleid en regelgeving, variërend van het verwijderen van belemmeringen voor het gebruik van warmtepompen tot het beperken van houtstof deeltjes vervuiling.

Duurzaamheid begrijpen

Veel mensen vinden het moeilijk om betrouwbare informatie te vinden over het verbeteren van het comfort van hun huis of het verminderen van hun ecologische voetafdruk. Elke persoon en elk huis is anders - vaak zijn er geen eenvoudige antwoorden op de behoeften en wensen van mensen.

Naarmate het tempo van technologische veranderingen versnelt, verliest de informatie die beschikbaar is op overheidswebsites en andere websites, hoewel oorspronkelijk met goede bedoelingen gepost, snel de aanraking met de huidige markt en kan zelfs misleidend zijn. De relatieve prijzen van gas en elektriciteit kunnen snel veranderen. Efficiënte thuis-energietechnologieën die in het buitenland zijn bewezen, kunnen plotseling op de Australische markt verschijnen.

Ondanks alle vermeende kwaadaardige invloeden in de wereld, is informatie die op Facebook is geplaatst onmiskenbaar snel, actueel en actueel. Groepen zoals de onze kunnen een nuttige manier zijn voor mensen om de informatie te vinden die ze nodig hebben.

The Conversation

Over de auteur

Tim Forcey, Energy Advisor, Melbourne Energy Institute, Universiteit van Melbourne

Dit artikel is oorspronkelijk gepubliceerd op The Conversation. Lees de originele artikel.

Related Books:

{amazonWS: searchindex = Books; keywords = electric sustainability; maxresults = 3}

enafarzh-CNzh-TWnltlfifrdehiiditjakomsnofaptruessvtrvi

volg InnerSelf op

facebook-icontwitter-iconrss-icoon

Ontvang de nieuwste via e-mail

{Emailcloak = off}

VAN DE REDACTIE

InnerSelf-nieuwsbrief: september 6, 2020
by InnerSelf Staff
We zien het leven door de lenzen van onze waarneming. Stephen R. Covey schreef: "We zien de wereld, niet zoals ze is, maar zoals we zijn - of zoals we geconditioneerd zijn om haar te zien." Dus deze week bekijken we enkele ...
InnerSelf-nieuwsbrief: augustus 30, 2020
by InnerSelf Staff
De wegen die we tegenwoordig reizen zijn zo oud als de tijd, maar zijn nieuw voor ons. De ervaringen die we hebben zijn zo oud als de tijd, maar ze zijn ook nieuw voor ons. Hetzelfde geldt voor de ...
Als de waarheid zo vreselijk is dat het pijn doet, onderneem dan actie
by Marie T. Russell, InnerSelf.com
Te midden van alle verschrikkingen die tegenwoordig plaatsvinden, word ik geïnspireerd door de stralen van hoop die erdoorheen schijnen. Gewone mensen komen op voor wat goed is (en tegen wat fout is). Honkbalspelers, ...
Als je rug tegen de muur staat
by Marie T. Russell, InnerSelf
Ik hou van internet. Nu weet ik dat veel mensen er veel slechte dingen over te zeggen hebben, maar ik vind het geweldig. Net zoals ik van de mensen in mijn leven houd - ze zijn niet perfect, maar ik hou toch van ze.
InnerSelf-nieuwsbrief: augustus 23, 2020
by InnerSelf Staff
Iedereen kan het er waarschijnlijk over eens zijn dat we in vreemde tijden leven ... nieuwe ervaringen, nieuwe attitudes, nieuwe uitdagingen. Maar we kunnen worden aangemoedigd om te onthouden dat alles altijd in beweging is, ...