Lokken gearomatiseerde e-sigaretten zoet kinderen naar vapen en misleiden ze om gevaar af te wijzen?

Gearomatiseerde e-sigaretten lokken zoet kinderen naar vapen en misleiden ze ook om gevaar af te wijzen, suggereren studies
Smaken verdampen in een winkel in Biddeford, Maine, september 3, 2019. Robert F. Bukaty / AP Photo

New York Gov. Andrew M. Cuomo kondigde september 15, 2019 aan dat hij van plan is noodvoorschriften naleven om snel de verkoop van gearomatiseerde e-sigaretten te verbieden, waardoor New York de tweede staat is die een dergelijk verbod overweegt. Cuomo's actie kwam slechts enkele dagen nadat de Trump-regering riep om een verbod op gearomatiseerde e-sigaretten in een poging om zes recente vapensterfgevallen aan te pakken en 380 gevallen van bevestigde of waarschijnlijke longziekten in de VS.

Op september 4, 2019, Michigan kondigde een verbod aan op de verkoop van gearomatiseerde sigaretten die naar verwachting in werking treden binnen 30 dagen na de aankondiging.

Er is voldoende reden tot bezorgdheid. De Centers for Disease Control and Prevention meldden een significante toename van het gebruik van tabaksproducten onder jongeren van 2017 tot 2018, het meest recente jaar waarvoor gegevens beschikbaar zijn. In 2018 gebruikten meer dan 4 miljoen middelbare schoolstudenten en 840,000 middelbare schoolstudenten elk tabaksproduct, waarbij e-sigaretten de piek veroorzaakten. De toename onder middelbare scholieren vertegenwoordigde een 78% stijging, volgens de Food and Drug Administration.

De toename begon in 2011 wanneer 1.5 procent van middelbare scholieren of 220,000, gemeld e-sigaretgebruik in de afgelopen 30 dagen. In 2018, 20.8 procent, of 3.01 miljoen, ondervraagde middelbare scholieren meldden e-sigarettengebruik in de afgelopen 30 dagen.

Er is een goede reden om aan te nemen dat smaakstoffen, zoals mango, komkommer, aardbeienlimonade en andere factoren een rol spelen bij de toename. Ik werk op het gebied van tabakscontrole en hebben studies uitgevoerd die aantonen dat smaken kinderen ertoe brengen het risico op tabaksproducten te onderschatten. Onderzoek toont aan dat gearomatiseerde tabaksproducten de opgedane vooruitgang kunnen ondermijnen om het gebruik van tabak voor jongeren in de VS te verminderen

Strategisch aroma

gezondheid Een Juul vapen, rechts. Het bedrijf gebruikt een scala aan smaken. Vaping360 / Flckr.com, CC BY-SA

De toename van het gebruik van e-sigaretten door jongeren is niet toevallig. Tabaksbedrijven hebben jaarlijks miljarden dollars uitgegeven aan reclame voor tabaksproducten, volgens een Federal Trade Commission rapport, en hebben aantrekkelijke verpakkingen, merknamen en advertenties op maat gemaakt die lijken te richten op specifieke minderheden en jongeren.


Haal het laatste uit InnerSelf


De kleurrijke verpakkingen en andere strategieën die door de tabaks- en e-sigarettenindustrie worden gebruikt, dragen bij aan een lagere schadeperceptie van deze producten en verhogen de vatbaarheid voor gebruik bij jongeren, volgens onderzoekers van het Center for Global Tobacco Control, Harvard School of Public Health and recent onderzoek naar cigarillo-verpakkingen dat ik met mijn onderzoeksteam heb uitgevoerd.

Terwijl tabaksbedrijven miljarden uitgeven aan hun eigen onderzoek, hebben degenen onder ons die volksgezondheid bestuderen, in het bijzonder tabakscontrole en preventie, ons eigen onderzoek uitgevoerd.

Aan de hand van een onderzoek onder 18-jarigen van middelbare leeftijd naar 26 gerekruteerd via een online crowd-sourcing tool, ontdekte onze groep onderzoekers van de University of North Carolina School of Medicine in een studie gepubliceerd in PLOS ONE dat cigarillo-pack smaakdescriptoren, zoals druiven en zoet, en kleuren zoals roze en paars, resulteerden in gunstiger productpercepties bij jonge volwassenen. Deze pakketattributen hadden een grotere impact op hoe mensen die nog nooit sigaretten hadden gebruikt, de smaak en smaak van het product waarnamen in vergelijking met de huidige gebruikers van cigarillo en mensen die ze eerder hebben gebruikt.

Verder hebben we in april 2016 een systematische review uitgevoerd van alle wetenschappelijke literatuur waarin we de invloed van smaken op percepties van tabaksproducten en gebruiksgedrag onderzoeken. Belangrijke bevindingen uit dit onderzoek, gepubliceerd in Tabakscontrole, suggereerde dat gearomatiseerde tabaksproducten een sterke aantrekkingskracht hebben op jongeren en jongvolwassenen vanwege de variëteit en beschikbaarheid van smaken; dat smaken een reden voor gebruik zijn; en dat smaken een primaire rol spelen bij het gebruik van e-sigaretten, kleine sigaren en cigarillo's en waterpijp onder jongeren. Een update van deze review, "Het effect van niet-mentholsmaken in e-sigaretten op percepties en gebruik: een bijgewerkte systematische review", zal tegen het einde van het jaar worden gepubliceerd in BMJ Open.

Twee studies binnen onze systematische herziening gevonden pakketten met smaakbeschrijvingen zouden vaker door jongeren worden beoordeeld als een lager gezondheidsrisico.

Nog een studie van rookloze tabaksverpakkingen in de VS bleek dat jongvolwassenen vaker dan oudere volwassenen meldden dat verpakkingen zonder smaakbeschrijvingen gevaarlijkere chemicaliën zouden bevatten.

Waarom dit gevaarlijk is

Onderzoeks- en onderzoeksgegevens hebben aangetoond dat de tabaksgewoonten in deze leeftijdsgroep aan het veranderen zijn. De cijfers voor het roken van sigaretten zijn in de afgelopen jaren aanzienlijk gedaald, met de National Youth Tobacco Survey waarbij het huidige gebruik van sigaretten daalt van 15.8% in 2011 naar 7.6% in 2017 onder middelbare scholieren, volgens gegevens van experts van de CDC en FDA. Ondertussen waren e-sigaretten het meest gebruikte product in die populatie in zowel middelste als middelbare scholieren in de onderzoeksgegevens.

Maar terwijl het traditionele roken van sigaretten is afgenomen, zijn patronen van duaal (dat wil zeggen het gebruik van twee of meer tabaksproducten in 30 dagen) en het gebruik van polytabak (of het gebruik van drie of meer tabaksproducten in 30 dagen) ontstaan. In 2013 rapporteerde bijna 30% in een enquête onder middelbare scholieren uit North Carolina het gebruik van tabaksproducten volgens een studie van ons team gepubliceerd in 2015 in het International Journal of Environmental Research and Public Health.

In deze steekproef gebruikte 19.1% meerdere tabaksproducten, vergeleken met slechts 10.6% van de steekproef die tabaksproducten voor één product waren. De jeugd gebruikte voornamelijk sigaretten in combinatie met kleine sigaren en cigarillo's, of sigaretten met e-sigaretten.

Gegevens uit de 2015 gebruiken North Carolina Youth Tobacco Survey, vonden we dat onder de respondenten van de enquête die niet vatbaar waren voor het roken van sigaretten, 26% had een "hoog risico" voor toekomstig gebruik van e-sigaretten; 11.3% werd geclassificeerd als "gevoelig" voor het gebruik van e-sigaretten; 10.4% had al een e-sigaret geprobeerd; en 4.5% waren huidige gebruikers van e-sigaretten.

Met behulp van cijfers voor schoolinschrijving schatten we dat 55,725 middelbare scholieren in onze thuisstaat Noord-Carolina een laag risico hadden om sigaretten te roken, maar een hoog risico voor e-sigaretgebruik - wat betekende dat ze gevoelig waren voor het gebruik van e-sigaretten, geëxperimenteerd met e-sigaretten, of momenteel gebruikte e-sigaretten. Op nationale schaal vormen deze bevindingen een aanzienlijk probleem voor de volksgezondheid.

In het bijzonder waren middelbare scholieren die geloofden dat e-sigaretten en tweedehands e-sigaretdampen niet schadelijk of slechts enigszins schadelijk waren, meer geneigd om e-sigaretten te gebruiken dan studenten die dachten dat e-sigaretten en tweedehands e-sigaret damp zouden zijn waren schadelijk, onze studie gevonden.

Bovendien was blootstelling aan e-sigaretdampen op openbare plaatsen binnen of buiten geassocieerd met een grotere kans om vatbaar te zijn voor het gebruik van e-sigaretten. Dit zou kunnen betekenen dat het beperken van blootstelling aan tweedraadse e-sigaretten op openbare plaatsen, zoals in schoolgebouwen, winkels, restaurants, schoolterreinen en parken, en massamedia-inspanningen om jongeren voor te lichten over de nadelen van het gebruik van e-sigaretten, gewoon zou kunnen zijn. zo nodig als het beperken van de toegang tot deze producten.

We weten dat tieners erg kwetsbaar zijn voor de invloed van tabaksmarketing. Het gebruik van aantrekkelijke verpakkingen en smaken heeft een aanzienlijke impact op jongeren, waardoor ze deze tabaksproducten als minder schadelijk ervaren en op hun beurt meer kans hebben om te experimenteren en tabaksproducten te blijven gebruiken. Naarmate het onderzoek naar de impact van gearomatiseerde tabaksproducten toeneemt, kijk ik uit naar meer actie om het gebruik van tabak voor jongeren te helpen voorkomen.

Noot van de redactie: dit artikel is een bijgewerkte versie van een artikel dat oorspronkelijk werd gepubliceerd in december 21, 2018.

Over de auteur

Leah Ranney, Directeur tabakspreventie en -evaluatie, Universiteit van North Carolina bij Chapel Hill

Dit artikel is opnieuw gepubliceerd vanaf The Conversation onder een Creative Commons-licentie. Lees de originele artikel.

health_herbs

enafarzh-CNzh-TWnltlfifrdehiiditjakomsnofaptruessvtrvi

volg InnerSelf op

facebook-icontwitter-iconrss-icoon

Ontvang de nieuwste via e-mail

{Emailcloak = off}

VAN DE REDACTIE

Waarom Donald Trump de grootste verliezer van de geschiedenis zou kunnen zijn
by Robert Jennings, InnerSelf.com
Bijgewerkt 2 juli 20020 - Deze hele coronavirus pandemie kost een fortuin, misschien 2 of 3 of 4 fortuinen, allemaal van onbekende grootte. Oh ja, en honderdduizenden, misschien een miljoen mensen zullen sterven ...
Blue-Eyes vs Brown Eyes: hoe racisme wordt onderwezen
by Marie T. Russell, InnerSelf
In deze aflevering van Oprah Show uit 1992 leerde de bekroonde antiracistische activist en opvoeder Jane Elliott het publiek een harde les over racisme door te laten zien hoe gemakkelijk het is om vooroordelen te leren.
Er komt een verandering ...
by Marie T. Russell, InnerSelf
(30 mei 2020) Terwijl ik het nieuws bekijk over de gebeurtenissen in Philadelphia en andere steden in het land, doet mijn hart pijn voor wat er gebeurt. Ik weet dat dit deel uitmaakt van de grotere verandering die doorgaat ...
Een lied kan het hart en de ziel verheffen
by Marie T. Russell, InnerSelf
Ik heb verschillende manieren om de duisternis uit mijn hoofd te verwijderen wanneer ik merk dat het is binnengeslopen. Een daarvan is tuinieren of tijd doorbrengen in de natuur. De andere is stilte. Een andere manier is lezen. En een die ...
Mascotte voor de pandemie en het themalied voor sociale afstand en isolatie
by Marie T. Russell, InnerSelf
Ik kwam onlangs een nummer tegen en terwijl ik naar de teksten luisterde, dacht ik dat het een perfect nummer zou zijn als een "themalied" voor deze tijden van sociaal isolement. (Teksten onder de video.)