Zijn en communiceren met de Elders of the Seas

08 11 oudsten van de zee

Het is een paar maanden geleden dat we terug zijn van onze pelgrimsreis in Baja (Reis naar Baja: bedevaart van het hart), en de gaven en zegeningen van deze reis hebben zich in mij verder ontwikkeld. Terwijl we ons voorbereiden op onze 2018-reizen, ben ik me er nog meer van bewust dat deze reizen worden geleid, georganiseerd en georkestreerd door een veel grotere gemeenschap van gevoel en bewustzijn dan we kunnen begrijpen, vasthouden of begrijpen vanuit het beperkte gezichtspunt van onze menselijk perspectief.

De Baja-reizen gebeuren omdat Anne en ik geroepen zijn om hen te faciliteren ... en de mensen die zich bij ons aansluiten, komen omdat ook zij worden genoemd. Wie doet deze oproep? Wie orkestreert deze bijeenkomsten? Vanaf het begin was het duidelijk dat we werden uitgenodigd om samen te werken, om in heilige kring te co-creëren, om deel te nemen in verband met de niet-menselijke wezens van Baja, en in het bijzonder de walvissen. Toen ze naar ons toe kwamen en verbazingwekkend met ons meededen, was het duidelijk dat Anne en ik de 'agenten' waren om de oproep voor deze bijeenkomst uit te brengen aan de mensenwereld ... maar dat de roep kwam van diegenen wiens bewustzijn en harten een begrip dat dieper en vollediger is dan het onze.

Onze reizen zijn bedevaarten - spirituele retraites - in plaats van vakanties. Vanaf het begin cultiveren we praktijken van stilte, bewustzijn en diepe verbinding met onze lichamen en geesten die ons in staat stellen om een ​​staat van openheid en ontvankelijkheid te betreden, waardoor het gemakkelijk wordt voor de walvissen en andere niet-menselijke wezens om bij ons te zijn.

Hoewel ik in diepe communicatie met de walvissen had gezeten en instructies had ontvangen voor de structuur en praktijken van de reis in het jaar voorafgaand aan onze reis, was ik nog steeds overweldigd door de omvang van wat we hebben meegemaakt.

The Blue Whales

The Blue Whales

Vanaf de eerste dag van onze reis werden we opgewacht door de walvissen. Elke dag werden we vergezeld door een combinatie van blauw, vin, bultrugwalvissen en dolfijnen, naast de vele andere soorten dieren en planten waarmee we water en land deelden. Onze bekwame en zachtmoedige kajakgids, Ramon, vertelde ons dat ze het een geweldig cadeau vinden als ze een ontmoeting met de blauwe vinvis hebben ... tijdens onze reis verloren we de telling van het aantal walvissen waarmee we waren.

Op de dag 5 van het kajakgedeelte van onze reis, na een aantal dagen oefenen met het oefenen van stilte, luisteren en het verdiepen van ons bewustzijn van ons lichaam, onze harten en onze verbinding met het land, water en alle wezens om ons heen, waren we gegeven een verbazingwekkend geschenk en bevestiging van de uitnodiging die we hadden ontvangen.


Haal het laatste uit InnerSelf


Terwijl ik sliep op ons eilandstrand onder de sterren, werd ik midden in de nacht wakker door het geluid van de adem van de blauwe walvissen ... de onmiskenbare 'whoosh' van de reus blaast door de stilte van de nacht. Bij zonsopgang, toen ik mijn fluit speelde om onze groep wakker te maken en het begin van onze ochtendtraining te signaleren, verscheen er een blauwe walvis en haar kalf net buiten de kust. Ze vertelden me dat ze zich bewust waren van onze groep, dat ze onze ontvankelijkheid en bereidheid voelden om te ontvangen wat ze met ons moesten delen, en dat zij en anderen zich voor vandaag bij ons zouden voegen.

Toen we onze yoga- en meditatieoefeningen in de ochtend aanvatten, verscheen er een andere volwassen blauwe vinvis voor de kust. Ik wist toen dat onze geplande activiteiten voor de dag zouden worden vervangen door de leringen van deze ouderen, die met ons in contact kwamen.

We stonden in stilte terwijl de grote walvis heen en weer liep voor ons eilandstrand. Urenlang bleef ze ... ons een transmissie van energie, verbinding, aanwezigheid en liefde aanbieden. Het enige woord dat ik weet om te beschrijven wat ze ons gaf, is darshan ... het Sanskrietwoord dat een overdracht van energie betekent, een ervaring van het goddelijke, een activering die ons wakker maakt voor onze eigen ware aard.

Toen ze opdook om te ademen en toen weer in het water zonk, creëerde haar reusachtige lichaam golven die naar onze kust rolden. In stilte, één voor één, liepen we de oceaan in ... begrip op een diepe, numineuze manier dat het water de energie van haar geschenk aan ons droeg, en dat we binnenliepen, badend in wat we alleen goddelijke essentie zouden kunnen noemen, geest, pure liefde.

Een van onze deelnemers, Shirley Gillotti, die haar 70th-verjaardag vierde tijdens onze reis, schreef dit gedicht over die dag:

The Elder of the Sea

Shirley Gillotti

We verzamelen, eerbiedig vormen rooft in het zachte zand.
Je staat op en buigt en vervult de zee met dankbaarheid
Je diep diepe en vochtige adem echo in onze stille harten
En het volledige spectrum van je lichaam klinkt
Schud de golvende getijden richting de kust.

Je spreekt stil in veel tongen, zodat ieder van ons het kan horen
de waarheid in onze eigen en gretige harten.
We luisteren met ongebroken bedoeling.
Niets wordt gemist, niemand wordt vergeten.
Na vele ademhalingen adem je je oude raad uit:

Ik draag mijn jong door deze heilige wateren die dat wel hebben
Bekende geboorten.
Op een dag zal mijn kalf alleen reizen en haar eigen boodschap dragen
In de taal van de Grote Moeder.

Je eigen jong reist al over de Grote Zee en
Luistert vóór haar tijd.
Je behoort tot dit tijdloze weten
En nu vrij om te leven tussen je eigen heilige wateren.

Zwem je weg naar huis nu,
Zwem je weg naar huis nu,
Je zult me ​​altijd in de Grote kamer zien wonen
van je eigen hart.

The Grey Whales

The Grey Whales

Het tweede deel van onze reis was gecentreerd in de lagune van San Ignacio, waar de grijze walvissen komen paren en hun jongen baren. Nogmaals, hoewel ik had ervaren en geschreven over het buitengewone bereik van deze walvissen voor de mens, was ik niet voorbereid op de extravagante rijkdom en vreugde van onze ervaring.

Elke dag brachten moeders hun kalveren naar onze boten, nodigden ons uit hen aan te raken, te kussen, te borstelen met hun balein. Ik speelde op mijn fluit en huilde als steeds maar weer, de walvissen kwamen naar ons toe, bleven bij ons, deelden hun vreugde, hun openheid, hun aanwezigheid met ons.

We huilden, we lachten, we zongen, we gilden van vreugde ... Ik bleef maar zeggen "Dank u, dank u, dank u, wij houden van u, wij houden van u, wij houden van u" steeds opnieuw, terwijl we ons met walvisachtig water uit hun tuiten lieten dopen en uitnodigden om de gladde zachtheid van hun huid aan te raken en te kussen.

grijze walvissen aanraken

"Doe het opnieuw! Kus me nog eens! Raak me opnieuw aan! We houden zo veel van dit! Dit is zo leuk!" de baby walvissen zou zeggen. En hun moeders brachten hen steeds weer dichterbij, nodigden ons contact uit, nodigden een verbinding uit, deelden vreugde, vreugde en liefde.

In haar redactioneel commentaar voor het meest recente nummer van het tijdschrift Dark Matter: vrouwen die getuigen, Lise Weil, die met ons reisde, schrijft:

Zelf bracht ik in maart een onthullende twee weken door in Baja, eerst met de blauwe walvissen van de Zee van Cortez en daarna met de grijze walvissen van de baai van San Ignacio. De reis was een direct gevolg van het schrijven in deel I, vooral Nancy Windheart's "Opgeslagen door walvissen." Nancy, die samen met de wildernisgids Anne Dellenbaugh mede de reis leidde, overtuigde me om zich aan te melden. Maar in werkelijkheid was de overreding al gebeurd via het schrijven van Nancy over de walvissen, wat me voor de ervaring primeerde. Andrea Mathieson's "Luisteren naar het lange nummer" speelde ook een rol, met name haar opmerking dat "... de meesten van ons het vermogen hebben verloren om de subtiele geluiden van de aarde en de stemmen van al haar schepsels te horen." Ik wilde heel graag leren om naar de walvissen te luisteren!

Het was aanvankelijk moeilijk. Ik kon mezelf er gewoon niet van overtuigen dat de walvissen iets met ons mensen zouden willen doen na wat we hen en de oceanen hebben aangedaan. Maar na een aantal dagen werd het onmogelijk om te ontkennen dat ze naar ons toe kwamen en voor ons kwamen - en dat ze een krachtig effect op me hadden. Mijn rationele geest had geen andere keuze dan op de achtergrond te gaan zitten naar wat aantoonbaar gebeurde ....

Wat ik weet is dit: ik kwam terug van de walvissen en kon luisteren op manieren die ik niet eerder kon. Ik kwam terug overtuigd dat wat ik gewoonlijk zie en hoor en voel, een fractie is van wat ik kon zien en horen en voelen. (Lees Lise's volledige hoofdartikel hier.)

Wat ik meer dan ooit begrijp is dit:

Het is niet alles aan ons.

Wij mensen hebben een beperkt perspectief op onze wereld ... onze mondiale situatie ... onze planetaire crises. En vergis je niet, we bevinden ons in een staat van planetaire noodsituaties. De walvissen en andere dieren zijn zich hier diep van bewust. Radicale actie is van ons allemaal vereist.

Radicale actie ... voortkomend uit het hart ... voortkomend uit vriendelijkheid, vergeving, acceptatie en liefde. Dit is het geschenk dat deze walvissen ons geven ... dit is de staat van zijn die zij voor ons modelleren, die zij ons aanbieden, die zij in ons doen opkomen door hun aanwezigheid.

Wat zou er radicaler kunnen gebeuren dan hun kalveren laten spelen met die van de soort die hen heeft gedood? Wat zou er meer radicale actie kunnen zijn dan aanbieden om samen te werken met een soort die zijn weg kwijt is geraakt in bewusteloosheid, scheiding en gewelddadige vernietiging?

Als ik de walvissen en andere niet-mensen vraag naar hun kijk op de mens, is een van de antwoorden die ik het vaakst hoor "Mensen zijn het vergeten." Dit wordt vaak gecommuniceerd met grote tederheid, zachtmoedigheid en soms een gevoel van verdriet. Zoveel mensen zijn onze verbinding, onze goddelijkheid, onze essentie vergeten ... we weten niet wie we zijn.

Radicale actie is vereist op dit moment op onze planeet. En wat meer radicale actie kan er zijn dan alle grenzen van de geschiedenis, soorten, cultuur, tijd en ruimte te doorkruisen die ons scheiden, en te erkennen dat we samen één hart, één leven, één liefde, één lichaam zijn, deze kostbare manifestatie van de creativiteit van het universum delen die we ervaren door de uitdrukking van onze individuele levens?

Als we ons verbinden met het perspectief, het bewustzijn en het bewustzijn van degenen die nooit zijn vergeten wie ze zijn, beginnen we te begrijpen dat onze menselijke rol op deze planeet zowel beperkt als onbegrensd is. We kunnen onze problemen niet oplossen vanuit de staat van bewustzijn die hen heeft geschapen ... de walvissen en de wijzen van vele soorten nodigen ons uit om te openen naar een geheel nieuwe manier van weten en waarnemen - in een generatieve co-creatie met al het leven. Ze nodigen ons uit om te onthouden wie we werkelijk zijn.

Er zijn maar weinig woorden die dit directe weten en begrip kunnen uitdrukken ... maar terwijl we ons verdiepen in het besef van onze eigen ware aard en de ware aard van anderen, zien we de radicale transformatie die niet alleen mogelijk, maar noodzakelijk wordt, voortkomend uit het leven zelf .

We zijn adem, we zijn liefde, we zijn, we zijn leven ...wij zijn de oneindige creativiteit van het universum.

Herdrukt met toestemming van
www.nancywindheart.com.
Alle foto's geleverd door de auteur.

Over de auteur

Nancy WindheartNancy Windheart is een internationaal gerespecteerde diercommunicator, docent diercommunicatie en Reiki Master-docent. Haar levenswerk is het creëren van een diepere harmonie tussen soorten en op onze planeet door middel van telepathische diercommunicatie, en om fysieke, mentale, emotionele en spirituele genezing en groei voor zowel mensen als dieren te faciliteren via haar genezingsdiensten, lessen, workshops en retraites. Voor meer info, bezoek www.nancywindheart.com.

Verwante Boeken

{amazonWS: searchindex = Books; keywords = "whale communication"; maxresults = 3}

enafarzh-CNzh-TWnltlfifrdehiiditjakomsnofaptruessvtrvi

volg InnerSelf op

facebook-icontwitter-iconrss-icoon

Ontvang de nieuwste via e-mail

{Emailcloak = off}

VAN DE REDACTIE

InnerSelf-nieuwsbrief: september 20, 2020
by InnerSelf Staff
Het thema van de nieuwsbrief deze week kan worden samengevat als "u kunt het" of meer specifiek "wij kunnen het!". Dit is een andere manier om te zeggen "u / wij hebben de macht om iets te veranderen". Het beeld van ...
Wat voor mij werkt: "I Can Do It!"
by Marie T. Russell, InnerSelf
De reden dat ik deel "wat voor mij werkt" is dat het ook voor jou kan werken. Als het niet precies de manier is waarop ik het doe, aangezien we allemaal uniek zijn, kan een afwijking van de houding of methode heel goed iets zijn ...
InnerSelf-nieuwsbrief: september 6, 2020
by InnerSelf Staff
We zien het leven door de lenzen van onze waarneming. Stephen R. Covey schreef: "We zien de wereld, niet zoals ze is, maar zoals we zijn - of zoals we geconditioneerd zijn om haar te zien." Dus deze week bekijken we enkele ...
InnerSelf-nieuwsbrief: augustus 30, 2020
by InnerSelf Staff
De wegen die we tegenwoordig reizen zijn zo oud als de tijd, maar zijn nieuw voor ons. De ervaringen die we hebben zijn zo oud als de tijd, maar ze zijn ook nieuw voor ons. Hetzelfde geldt voor de ...
Als de waarheid zo vreselijk is dat het pijn doet, onderneem dan actie
by Marie T. Russell, InnerSelf.com
Te midden van alle verschrikkingen die tegenwoordig plaatsvinden, word ik geïnspireerd door de stralen van hoop die erdoorheen schijnen. Gewone mensen komen op voor wat goed is (en tegen wat fout is). Honkbalspelers, ...